vücut geliştirmede bacakları geliştirmeyi unutmak

vücut geliştirme müthiş bir şey olsa da bilinçsizce yapmamakta fayda var. üste çalışıp bacakları unutlanlardan bir demet sunulmuş, cidden çok kötü. hayattan soğudum resmen.

http://www.mynet.com/my/merve-guner/vucu...
unutmak değil kasıtlı bir tercihtir, skinny jean'ın çirkin durmaması için daha az bacak çalışılır ya da kardiyo ile geçiştirilir. çünkü aşırı kaslı baldır ve bacak üst gövdeden çalar.

definasyon döneminde ise bacak hiç çalışılmaz.
kasıtlı veya kasıtsız hiç farketmez.
kesin olan bir şey var ki, doğadaki simetrik ilkelere ve tüm estetik arzulara baraj kurarak tahribat yapar.
genelde gösteriş amaçlı bu sporla ilgilenenlerin yaptıkları hatadır. özellikle yaz geliyor, kızlara/oğlanlara vücudumu sergileyeceğiz diye hayvan gibi üst vücut kasarken alt vücudu atlarlar. ayrıca üçgen vücut dediğimiz görüntüye şeye bacakların hiç faydası olmaz. ama bu tamamen yanlıştır.

çünkü bacak kasları çok önemlidir. şimdi oranlar aklıma gelmiyor, başım ağrıyor, ancak bacak kasları güçlendikçe dahada çok güçlenirsiniz. ağırlık antremanlarınız daha rahat geçer. bir de sürekli üst vücut çalışırsanız, vücut bir yerden gelişime ara verir. haftada bir gün bacaklara ayırmanız üst vücut çalışmanız içinde çok faydalıdır.
şu vucut geliştirme nelere kadir arkadaş. adamların bacakları şili gövdeleri rusya.
sonucu kötü olur.geniş bir göğüs ve omuz bölgesi ile kapanmayan kollara karşılık cılız kalmış bir belden aşağı kısım.bence çekici değil gülünç gözüküyor.
yukarıdan aşağıya doğru kayalıklar arasında süzülürken fındık popoda takılıp kalanlar için önemsiz ayrıntı.
sadece bacak değil çoğu zaman kalçayı da çalıştırmayanların durumudur. ince bacak ve tepsi gibi dümdüz götle o omuzları genişletsenler ne olur caniko. hele iki üç squat falan yapaydın! spor salonlarına gidenlerin büyük kısmı öyle biliçsizki lömbür lömbür haliyle sıfır cardio yapanlardan, daha ilk gün aşırı kilo kaldırıp sakatlananlara, düzensiz spor yaptığı halde protein tozu kullananlara kadar ne ararsaniz görürsünüz. hoş türkiye'de ne doğru yapılıyorki...
hep dendiği gibi "bro, dont skip leg day." felsefesini benimsemek gerek.
vücudun gelişiminin arka planda bırakılan ama aslında en önemli parçalarından biridir.

ah o büyük ve gelişmiş quadricepsler, ah o kalfler falan ımmmm..
yok artık yani unutulabilecek birşey olsa eyvallah diyecem de kayda değer bir gelişmeyi bile 3 ayda anca alabileceğimiz bir spor dalında bacaklarla çalışmayı unutmak hakkaten de öküzlüğün dik alasıdır. hayır hiç mi görmedin squat yapanı, ya da ne bilim elinde ağırlıkla çöküp kalkanı. insanın ister istemez deneyesi gelir yani. haa tercih etmezsin orası ayrı konu ayrıca skinny pantolonda giymeyiverin bi zahmet onu da giyene laf etmeyin sonra.
beyin gelişiminin yetersiz olması ile açıklanabilecek durum.skinny kot giymek için bacak geliştirmeyi bırakma noktasına geldiysen mr.olympia ya katılma zamanın gelmiş demektir.