wilhelm reich

ad soyad vesair wikipedide var zaten. kendisi bir avusturya yahudisi psikiyatrist , freud gibi çağının çok ötesinde ki isimlerden biri marksizme çok yaklaştırılan ama bence marksizmden ziyade anarşist ideaya daha yakın ve yakınlaşmaya yatkın bilim adamı.
orgon meselesi aklımda kaldıgı kadarıyla ; hindulardaki aura gibi bişeydi böyle yaşam enerjisi kıvamında bişey , bay reich bir çok sorunun çözümünü bu enerjide bulmuş ve konuyla ilgili çalışmalar göstermiştir. hatta kimilerine göre orgon teorisiyle kansere çözüm üretmiş sistemin çarklarına çomak sokmuş bu yüzdende ilaç kartelleri tarafından öldürtülmüştür derler. bi çeşit reiki gibi bişey aslında bu orgon teorisi.
ezberden bu kadar oluyor detay arayan baksın sağda solda vardır bişeyler.
bide eşcinsellik meselesine dair söyledikleri biraz havada gibi sanki ; kapalı - dogmatik toplumlar üzerinden girip cinsel özgürlüklerin heterolarda yaygınlaşmasıyla eşcinsellikte azala azala gözden kaybolacaktır demiş. yaptığı onca diğer düzgün şeyden ötürü bu bölümde saygıya mahkum ediyor insanı , başkası söylese adamın alnını karışlarlar.
1 Entry Daha