yalın

tam adı hüseyin yalın olan 1980 nişantaşı doğumlu şarkıcı ve söz yazarıdır. 2004 yılında zalim isimli parçasıyla müzik dünyasına sağlam bir giriş yapmıştır. şimdiye kadar 5 adet stüdyo albümü yapmıştır. ilk albümü " ellerine sağlık" ta dinlenesi bir çok şarkısı mevcuttur.
aynı zamanda ismin hallerinden biridir. yalın hali, belirtme hali, yönelme hali, bulunma hali, ayrılma hali diye sıralanır.
görünüşü ile insanda efendi, söz dinleyen, annesini düzenli olarak arayan bir genç izlenimi vermektedir. şarkı sözleri sempatik, melodileri hoştur. iddiası da bu kadardır zaten.
sevdiğim şarkılarından :
- olmasa da olur

- alışmak zorundayım
kenan doğulu ile benzetilmişti ilk çıktığında, ben yaptığı müzik türünü sevmem ama onun yaptığı müzikleri seviyorum. iyi çocuk, nur akıyor yüzünden.
erkek türk popçular cüce olur iddiasını kanıtlayan şarkıcı. sıkıcı şarkılarıyla gönüllere taht kurmuştur...
zalim şarkısı ile üne kavuşan şarkıcı. bu şarkının nakaratının "şaban pabucu yarım çık dışarıya oynayalım" ile olan benzerliği de ilginçtir.
tuttum bu şarkısını da :

acaba hürriyet yazarı teyzesi ferai tınç olmasa müzik dünyasında bu kadar uzun süre tutunabilir miydi dedirten 80lerin italyan şarkıcıları andıran yorumuyla duyguları emen türk vampiri
abartılı veya gösterişli olmayan.
bir türlü sevemediğim şarkıcı.
şarkı mı satıyor?
yoo.
klipleri beni kusturan şarkıcı, ay bu kadar sümsük aşk klipleri daha olamazdı *
daha ilk yılında bile konser performansı efsaneydi.this love'ı öyle bir söylemiştiki maroon5 olsa bu kadar havaya sokamazdı .bu yaz tüst üste hit parçalar çıkarıyor.önce ya sabır sonra halbu ki ve şimdide oyunbaz.pandeminin ilk dalgası sonrası oda turbo modunu açtı sanırım.