yekdusecar

ıtiraf ediyorum, zirvenin başında kendisinin, kadın kıyafetleri giyerek zirveden adam kaldırmak amacıyla aramıza sızmış olan mordred olduğunu düşünmedim degil. ama fena halde yanılmışım sözlük..

efendim kendisi zannımca, alfonso'dan sonra sözlüğün en araştırmacı-gazeteci ruhlu yazarıdır.
sözlük yazarlarının anket başlıkları altında her türlü kirli çamaşırlarını sergilemeleriyle yetinmemiş olacak ki, sahaya inip, kendi gözlemleriyle ayı popülasyonunu incelemek istemiştir.
zirve boyunca tüm yazarları kah elleyerek, kah kucaklayarak yoklamış, onların fit görünüşlerinin ve şık kıyafetlerinin altında leziz baklava dilimleri mi, yoksa kesif yağ tabakaları mı barındırdıklarını ampirik gözlemle anlamaya çalışmış, sorduğu -çoğumuza edepsizce gelebilecek- kim kimdir, nelerden hoşlanır, aktif mi pasif midir,
emmeye mi gelir gömmeye mi gibi mahrem ve bir o kadar da cesur sorularla terletmiştir.
gözlemlerini ve deneyimlerini domezi elmaşekeri ile paylaşmış, onunla fikir teatisinde bulunmuş, ulaştığı sonuçlarla ilgili notlar almıştır. tacizci damgası yemek pahasına, bu tamamiyle bilimsel kaygılı çabasından asla vazgeçmemiştir.
bu tavırlarıyla türkiyedeki ayı hareketi üzerine sosyal deneyler yapan bir grup isviçreli bilim adamı için mi, yoksa kendi özel ajandası için mi çalıştığı kafalarda soru işaretleri yaratmasına rağmen, o, "söz konusu bilimsel çalışma ise, gerisi teferruattır" düsturundan gram ödün vermemiş, adeta, "evet merak kediyi öldürür ama
beni asla.." demiştir..

böylece bana, önyargının ne kadar kötü bir şey olduğunu bir kez daha göstermiştir. bilimsel çalışmalarinda başarılar diliyorum bu azimli ve bir o kadar da sevimli yazarımıza...

(bkz: curiosity kills the cat)

bana göğü delen adam adlı kitabı hediye etmiştir. sert hatun birde tuttuğunu koparacak cinsten. zirve günü ilk buluştuğum ve en son veda ettiğim arkadaşlardan biriydi. seninle geçen zaman bana büyük keyif verdi. enerji küpüsü. iyi ki tanışmışım. başka zirvelere de bekliyorum seni. öpüyore !
buraya gelmemi sağlayan, eğlenmeyi seven ve sınırları olmayan, kahkahalarıyla mahalleyi inleten, en önemlisi de benim özgüvenimi öne çıkartan ve onur yürüyüşünde beni yalnız bırakmayan; o güzel insanlarla tanışmamı sağlayan kişi.
içine tribün amigosu kaçmışcasına coşkulu bir onu yürüyüşü katılımcısı. iyi ki bizim tarafta. her maçta şimdiden 1-0 öndeyiz.
1234. penç ve şeş yok ama. bir an educatedear?a benzetmedim değil.
  • /
  • 2