yer vermeyince triplenen yaşlı insanlar

ağzından bal damlıyor yeminle. üzerine tez yazarım ne bileyim bilir kişi ünvanını alabilirim. ay safya sayfa yazardımda neyse kafa ütülemeyeyim akşam akşam. sadece bir ekleme yapmak isterim. bu triplenen yaşlılara otobüste duyar kasan değnekçileri de ekleyelim. oturacak yer bulamamış arkada biri kalkar da otururum diye tüm almaçları açık zatı muhterem seni de unutmadık. yaşlı insan kişisi daha akbilini basar basmaz( ücretsiz niye basıyorlar o akbili halâ anlamış değilim) bu kişi başlar oturanların dibinde duyarına -genjlerrr hadi yer verelim teyzeye.
-ablacım siz şöyle geçinde amca şuraya otursun.
-gülüm sen şurada dur da dedemiz şuraya ölsün. sanane. sa na neee.
yaşlarından dolayı yer verilmesini kendilerinde hak olarak gören insanlardır. oysa bazen 10 yaşındaki aklı selim sahibi bir çocuk 80 yaşındaki bir adamdan saygıyı daha çok hak ediyor olabilir. ne yani sen sırf yaşlısın diye gün boyu işyerinde koşuşturmaktan tabiri caizse anası ağlamış genç sana yer vermek zorunda mı. bununla beraber ayakta duramayacak kadar hasta olanlara, hamilelere ve kucagında küçük çocugu olan kadınlara yer verilmesinin güzel bir hareket olacagını düşünüyorum.
boynunuz tutulmuşçasına camdan dışarı bakma yeteneğiniz ve kulak içi kulaklık gibi bir süper gücünüz varsa gram etkilenmeyeceğiniz durum.