yokluğunda çok kitap okudum

mustafa sandal ın neredesin şarkısında geçer. birilerinin yokluğu keşke insana her zaman böyle faydalar sağlayabilse.
çok net bir mantık hatası barındıran şarkı. bay sandal sevgilinin boşluğunu, ayrılık acısını çok kitap okuyarak aştığını dile getirmiştir. olsa olsa büyük resimli bir kitaptır bu, boyama kitabı gibi. yoksa hatırladığım kadarıyla kitap okumak konsantrasyon gerektiriyordu. ayrıca benim bildiğim erkeğimiz ortamlara akmalı, o bar senin, bu kız benim keyfine bakmalı siki taşağına denk halde.
yaşar'ın bir şarkısında geçen "sen beni yanlış yerlerde arıyorsun canım" sözüyle cevap verilebilecek durum, söz konusu kitap kürşat başar'ın "aşkı bulmanın ve korunmanın yolları" kitabıysa ya da seviglinin gitmiş olabileceği yerleri tahmin etmek üzere ele alınmış bir dünya atlasıysa anlamını bulacak söz. yoksa kitap okunarak sevgilinin geri dönmesi nasıl sağlanabilir ki? ya da ilişkiyi kitap ayracıyla mı yaşıyor anlamadım ki. giden sevgili nerden bilecek terkettiği kişinin okuduğu kitabı? ya da bilse bile demez mi o sevgili ayrıldığımız için hiç üzülmemiş, baksana umursamadan kitap okuyor boyuna? * şarkı güzeldir o ayrı.
2 haftada eski sevgilinizi unutun, 4 haftada hayatınızın aşkını bulun gibi amerikalı aşk gurularının yazdıkları kitaplar olsa gerek.