youtube reklamları

evet, böyle bir şey girdi hayatımıza bir kaç senedir; bir şeyler izlerken ansızın karşımıza çıkan youtube reklamları. yine bir gece youtube'da vakit öldürürken, bir reklam karşıladı beni izlediğim şeyin ortasında. malum, normalde banka reklamları, telefon reklamları falan tadındadır bunlar; ama, bu sefer karşıma çıkan reklam çok garipti. başta ne olduğunu algılayamadım, bir tane kadın bacaklarının arasındaki bir şeyle oynuyor, kıçı ekrana dönük şekilde. saniyeler geçtikçe kadının resmen orgazmsal şeyler yaptığını fark ettim ki o anda yaşlıca bir kadın konuşmaya başladı. bir ürün tanıtıyor, gnarly rider adında. böyle çok önemli, çok muhteşem bir şey bulmuşcasına bir havada gerçekleşiyor bu tanıtım olayı, saniyeler ilerledikçe tanıtılan şeye daha yakından bakma şansım oldu ve gördüğüm şey çok garipti sevgili sözlük. adını bilmediğim o uzun şeyin ucunda dildomsu bir şey var ve onunla havuz içinde iki kadın çok çılgınlı şeyler yapıyorlar ve böyle orgazm olmak * mümkün oluyormuş; reklamı sonuna kadar izleyemedim haliyle. youtube'da demek ki belirli bir saatten sonra 'sikerler, her şey seks' mottosu ile hayatın yaşanabileceğini düşünüyor.
internet tarayıcınızla* önceden gezdiğiniz başka sitelerden çerez yani cookie denen bilgi saptayıcı ve mahremiyet zedeleyici nesneler aldığınızdan, bunların içeriğine göre gösterilmesi muhtemel olan reklamlardır. istisnalar hariç, kişiye özeldir genellikle...
bunaltan cinsten oluyor bu reklamlar. bir kaç saniye sonra "reklamı atla" seçeneği olmasa youtube'u hayatımdan çıkarmayı bile göze alabilirim. aslına bakarsanız böyle bir şirketin reklam dayatması da ilginç aslında. yani çok mu ihtiyacın var buna. bence yok. zaten dünyada ilk 3'tesin.