zoofili

hayvan sevme durumu, tabi o saf temiz sevgi anlamında değil. direk cinsel anlamda. hayvanlarla cinsel ilişki anlamını taşır.
anadoluda gençlerin ilk cinsel deneyim çeşidi.
sözlükdeki ayıların bu gruba sokulmamasını düşündüğüm* ve hayvan ne olursa olsun cinsel olarak ilgi duyanların ardında at biter inşallah dediğimdir.
zoofili (yunanca ζῷον zṓion, "hayvan", ve φιλία filia, "dostluk"/"sevgi" kelimelerinden), insan ve hayvan arası cinsel eylemi veya böyle eylemlere eğilim göstermeyi tanımlamak için kullanılan bir terim. zoofiliyi pratik yapanlara "zoofil" denir. zoofili bir parafili olarak sayılır.
hayvanlar ile cinsel ilişki bazı ülkelerde yasadışı olmamasına rağmen hiçbir yerde hoş görülmez. çoğu ülkede zoofilik eylemler, hayvan istismarı yasaları veya "doğaya aykırı suçlar" ile ilgilenen yasalar doğrultusunda yasak kılınır; buna rağmen birçok zoofil, bu eylemlerin çoğunlukla tacizci olmadıklarını iddia eder
yusuf atılgan ın yayınlanan son kitabı canistanda da işlenen sapkınlık. eşekle kendisinden önce ilişkiye giren çocukluk arkadaşına duyulan öfkenin seneler sonrası bile nelere sebep olabileceği görülür kitapta. maalesef ülkemizin kırsal kesimlerinde hiç de az olmayan bir tür hayvana işkence etme şeklidir.
almanya'da ağır para cezalarıyla yasaklamaya yönelik çalışmalr var lakin almanyadaki zeta grubu bu yasağa karşı çıkıyor.

http://dunya.milliyet.com.tr/hayvana-tec...