zumbarayı

bilen bilir zumbara diye paranın geçmediği, insanların birbirlerine bilgi sahibi olduğu konularda dersler verdiği bir uygulama var. örneğin sosyoloji mezunu biri ilan veriyor 'sosyoloji hakkında paylaşımda bulunmak istiyorum' diye ve bu konuda bilgi veya ders almak isteyenler mesajla iletişime geçiyor ilanı veren kişiyle. ister internet üzerinden kamera karşısında, ister bir yer belirlenip o noktada buluşarak dersler veriliyor. ben de ayı sözlük oluşumu olarak zumbarayı adında bir uygulama düşündüm. bu başlık altında yazarların almak veya vermek istedikleri şeyler konusunda paylaşım yapıp birbirlerine destek olabileceklerini hayal ettim. hayal olarak kalmasın deyip uygulamaya dökme kararı aldım.

zumbaraya ilk taşı ben atarak başlatıyorum. sinema kuramları, sinema tarihi, senaryo yazımı, bağımsız sinema gibi sinema ile alakalı olan birçok konuda isteyenlere ders verebilirim. tam olarak ders olmasa da sohbet havasında bir sinema sohbeti de diyebiliriz.

siz de yabancı dil, uzmanlık alanlarınız (felsefe, matematik, tarih, edebiyat, müzik) gibi alanlarda hem ders verebilir hem de istek de bulunabilirsiniz. umarım işe yarar ve katılımı yüksek bir etkileşim elde edebiliriz.