11 eylül 2001

amerika da dünya ticaret merkezi ne yapılan saldırı. yaklaşık 3000 kişinin öldüğü gün. üzerine bir çok şey konuşulan tarih sayfalarına eklenen bir gün. yarın 10 yıl oluyor. vay be, yaşlanıyoruz.
modern dünyanın en büyük sahtekarlığı ve ya sahtekarlıklarından biri. *

(bkz: belge)
(bkz: belgesel)
11 yıl geçmiş üzerinden. esrarını koruyor, bir çok şey konuşuluyor ama kimse konuyu netleştirmiyor.

(bkz: o ikiz kuleler var ya) * * * *
yıllardır dile gelen, amerikanın oyunu bunlar söz öbeğinin gerçekleşmiş hali ve yüzyılın en iyi senaryosu. kendileri bile inandı ya la!
loose change 9/11 adlı 1 saat 21 dakikalık özetle dünyanın en büyük yalanının sahnelendiği tiyatro...
hala o koca uçakların dağ gibi binaların içine girdiğini gördüğümde tüylerim diken diken olur. korkudan mı, hayretten mi, nefretten mi tam bilemiyorum ama sadece savaş çıkarmaya bahane olsun diye o kadar insanı öldüren insanlar var bu dünyada. galiba beni ürperten bu. bu para, güç ve kontrol hırsı tüylerimi diken diken eden. onca çaba, kaynak, maddi ve manevi destek dünyanın iyiliği için harcansa cidden dünyada hiç bir problem kalmaz. benim gerçekten anlayamadığım bunları yapanlar insan mı? bunlar insansa biz neyiz ki? en acısı da hala suçluların suçlu olduğu bilinse bile kimse onlara dokunamıyor. onlar hala aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. çok depresif olucak ama dünya bu orospu çocuklarının dünyası olmuş. dünyanın sonu mu gelicek bütün dünya yıkılıcak mı ne olucaksa olsun da daha beterlerini görmeyelim artık..insanlıktan daha da çıkmayalım.
o gökdelenlerden atlayan insanları görünce hakkında konuşulan tüm komploları unutup ister istemez kendinizi onların yerine koyduğunuz facianın yaşandığı tarih. düşünsenize iki seçeneğiniz var. ya alevler arasında cayır cayır yanacaksınız ya da yüzlerce metre sürecek ve sonu asfaltta bitecek bir yolculuğa atlayacaksınız. ne taraftan bakarsan bak korkunç bir çaresizlik.
16 yıl geçmiş. büyük resmi görenler göremeyenlere anlatsın.
tam 17 yıl olmuş. hala gizemini koruyan olay. dumanlardan şeytanın yüzünü görebilirsiniz.
dünyanın bir daha hiçbir zaman aynı olmayacağını ve domino taşı gibi ilerleyen orta doğu işgalinin başlangıcı olan eylemlerdir.

arkasında onlarca komplo teorisi bırakan, amerikan hükümetinin orta doğu'ya girebilmek için bahane olarak kendi kendine yaptığı düşünülür. ayrıca bir başka komplo teorisine göre işin altında orta doğudaki baskı yüzünden amerikayı kışkırtma amaçlı israil bulunduğu da öne sürülmüştür.
kulelere uçağıyla çarpan sapık tespit edilmiştir: