19 mart 2016 istiklal caddesindeki patlama

an itibariyle haber sitelerinde yer alan üzücü haber. demirören avm önünde gerçekleşmiş olay, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilmiş umarım kimseye bir şey olmamıştır.
hala ya başkanlık ya kaos diyebilen göt kıllarının artık ülkenin nereye gittiğini sorgulaması gereken olay... yazıklar olsun
bilmiyorum ne bok yicez.
artık gebere gebere, patlaya patlaya mı bitecek bu saldırılar ne olacak diye düşündürtmeye başlayan patlama. elbet bitecektir lakin önemli husus olansa nasıl biteceğidir.
istanbul'un turistik mekanlarında kesinlikle yapmazlar falan diye düşünüyordum ama yaptılar. yazın istanbul'a tatil yapmaya gidecektim, iptal etmem gerekiyor galiba. sıradaki il neresi? izmir ile antalya mı?
abd büyükelçiliği,yarın(nevruz bayramı) izmir, ankara, adana ve istanbul'da bomba patlayabileceğini duyurdu.
günlerdir bomba uyarısı yapılıyordu zaten. fakat bizim devlet adamlarımız ve yandaş medyamız "itibar etmeyin!" diyordu.
şöyle bilgiler var:

"taksim'de ki canlı bombanın ekim ayında tr'ye giriş yapan savaşy. olduğu iddaa ediliyor."

"taksim saldırısında ilk bilgiler saldırının ışid tarafından düzenlenen sultanahmet saldırısıyla büyük benzerlikler taşıdığı yönünde."
ölen yabancılar hep terörist destekçisi olmayan ülkelerden. çok üzüldüm. keşke terör destekçisi ülkelerden olsaymış.
bu "patlamalara üzülemiyorum, sur'da dolu çocuk öldü ühühüh" diyenler nerede bu arada? patlamalar sizin ayağınıza kadar geldi de, haber vereyim dedim. bakalım aynı şekilde üzülebilecek misiniz şimdi? valla ülkedeki ikiyüzlülüğü kaç yıldır gösteremedik, teröristler 3-4 bomba patlattı hemen ikiyüzlülük açığa çıktı. sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. ama benim için çok büyük bir deneyim oldu.
patlamanın canlı bombası olduğu düşünülen savaş yıldız ışid militanıymış.

diğer olasılık ise mehmet öztürk. o da ışid militanı.

http://m.karar.com/gundem-haberleri/son-dakika-iste-canli-bomba-mehmet-ozturk-82077

patlamada yaralananlardan 8 'i yoğun bakımda.