23 haziran istanbul yerel seçimi

geldi çattı vallahi. hakkını verseler unutulup gidilecek insandan bir kahraman yaratıldı . eleştirilecek yönler geri planda kaldı mecbur. nasıl bir ülke ki her şey bu kadar keskin olabiliyor, aklım almıyor. bir yandan da insanları kabuklarından çıkaran bu süreç için memnunum. imamoğlu'nun oy oranının arttığını tahmin ediyorum. umarım sağlıklı tartışmalar için önümüz açılır.
küçük oyunlar kürt seçmeni kararından vazgeçirmedi. yürekten kocaman bir teşekkürü de cezaevinde alıkonulan selahattin demirtaş ve hdp seçmeni hakediyor.
yeni belediye başkanı tüm istanbul'a hayırlı uğurlu olsun.

(bkz:herşeyçokgüzelolacak)
boşaltın belediyeyi beylükdüzünden oğlum gelcek
on üç binden yedi yüz kırk iki bine oy farkı arttı be.
ilçe seçimleri de dahil olsaymış pek çok ilçe de el değiştirecekmiş anlaşılan.
akp nin ilahi bir parti olmadığını, onunda kaybedebileceğini bütün türkiye görmüş oldu. taparcasına benimseyenlerin bi yerlerine dank edip silkelenirler artık. bir yandan da bitti diyen umudumun tekrar yeşermesine neden oldu.


(bkz:adolf hitler'in de normal insanlar gibi sıçtığını görünce intihar eden asker)
alnının akıyla, tüm haksızlıklara rağmen, peygamber sabrıyla direnen ekrem bey'in istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğu seçimdir. akp bu seçimi tekrar etmekle kendi topuğuna sıkmıştır. çünkü hatırı sayılır sayıda ilçe ellerindeyken onları da kaybetmiştir. akp'nin seçimi tekrarlatması pisliklerini temizleyecek zamanı kazanmak içindi muhtemelen. kazandık diye seviniyoruz tabi ki ancak şöyle bir durum da var; bu hırsızlar kim bilir hangi belgeleri imha ettiler 2 ay boyunca?
istanbul'da değilim * olsam bile sonuçlar beni ilgilendirmiyor. mersin'i benim oylarımla chp kazandı da ne oldu sanki.

zamanında aziz yıldırım'dan kurtulma çabaları gösteren fenerbahçe de ali koç başa geçince her şey çok güzel olacak demişti ama olmadı.

gerek takım, gerek şehir, aday kim ise sadece o kazanır. istanbullunun yada fenerbahçelinin, hatta lgbt'nin bi kazancı yok. zaten seçim sonuçlarına istanbullular değil diğer aday itirazda bulundu. kazananı, kaybedeni ortada.

yani istanbul seçiminden bana ne, sana ne, ona ne, kime ne.
bak yine haklı çıktım. (bkz:#406153)

ben ne dedim size; bizim için her şey çok güzel olmayacak. kazanan sadece siyasiler. bizi salladıkları yok. al sana onur yürüyüşü.

ekrem bey sessiz kaldı. verilen sözler yine tutulmadı. siz gidin yine oy verin.

(bkz:ekrem imamoğlu'nu gözünde çok büyütenler derneği)
ankara’dan sonra istanbul’a da baharın geldiğini görmek sevindirici.
kendisini ülkenin sahibi zannedenleri sarsacak nitelikte bir seçim..
gayet sıradan bir seçim kazanma durumuna bile (üstelik sadece belediye seçimi olduğu düşünülürse) bizi büyük büyük sevindirerek en temel haliyle var olan bir demokrasiye ne kadar hasret kaldığımızı bana gösteren seçimdir.

gerçi nasıl sevinmeyelim ki? tutkalla yapışmışcasına koltuklarına yapışık tepemize çöküp kalmış kişilerin devrilebileceğini kanıtlayan en azından umut aşılayan küçük bir başlangıç oldu bu seçim.

makamının hakkını verebilecek bir başkan seçmişizdir umarım. zira aynı sahneleri yaşamaktan ziyadesiyle yorgunuz.