30 yaşını geçtiği halde ailesiyle yaşayan adam

okullar okunmuş, iş güç sahibi olunmuş, evlenmemeyi tercih etmiş adamın ailesiyle yaşama durumudur. annesinin yaptığı yemekleri yemenin, temiz ve ütülenmiş çamaşırlar giymenin rahatlığını bırakamamış adamdır. muhtemelen ev işlerine uygun değildir. tek başına bıraksan ya yemeği yakar ya da gömlekleri ütülerken kat izi bırakır. aileyle oturmak demek, anne ve babanın otoritesini kabul etmek ve hayatını onların dünya görüşlerine göre şekillendirmek demektir. bir insan 30 yaşını geçtiği halde hala evin oğluşu muamelesi görüyorsa oturup düşünmesi gerekir.

tabii istisnası olanları bu durumun dışında tutuyorum.

edit: 30 yaşını geçtiği halde ailesiyle yaşayan adam beğenmedi.*
işsizlikle birlikte artan, bahtsız bireylerin zaman zaman maruz kaldığı durum... mutaassıp bir aileniz de varsa, işte o zaman tadından hiç yenmez! evden biranönce çıkmak için muslukçu, pompacı ilanlarına bile bi alıcı gözüyle bakarsınız.
daha adam olamamistir kendisi.
29 yaşında veya 30 yaşında değil de, 30 yaşını geçince sorun edilen adam. 31 ve sonrası yaşlardaki adam. 31+*

bir başka tanımlama da şöyle olabilir: 30 yaşını geçip kendi ailesini kurmuş olan adam da ailesiyle yaşıyorsa işte bu adamdır.

(bkz: çekirdek aile)
belki de ailesine bakıyordur.
yer var mı ? sorusunun en çok soranlarıdır.ailesi ile yaşamaya mecbur olanlar hariç imkanı olduğu halde bunu yapmayanlar çok silik geliyor gözüme.
ayılarda olmayan şeydir: uygun anda dötüne patiyi yer.
zorunlu durumlar vardır, ailesine bakmakla yükümlü olmak ya da eşi ve çocuklarının oluşu. ama onun dışında bekar olup da böyle gerekçesi olmayan insanları ben de anlamıyorum.
okulunu falan bitirmiş, ailesini yalnız bırakmak istememiş, ailesine destek olan kişi olabilir bu.
kendine yuva kurmuş adamdır.
30 yaş sonrası yalnız yaşayan seksi bir adam değilse zaten ailesinin yanından hiç ayrılmamalı..

ailesinde bakıma muhtaç ebeveynlerin olması ya da ayrı yaşayacak maddi gücünün olmaması buna sebep olabilir. nedenine bakılmalı. ha ben yaşar mıyım kesseler yaşayamam.

ancak 30'unu geçip "cnm şu an annem evde görüşemeyiz" gibi çekincelerle gelmek ister istemez hevesleri kırıyor tabi. aile ile yaşamamak gerçek anlamda avantaj.
geylerin çoğunda görülen durumdur.
sanırım yüksek bir gelire sahip olmamaktan veya rahata düşkünlükten oluyor.
yukardaki geylerin çoğu için geçerli lafım tartışılabilir ama tanıştıklarımın yüzde doksanı,belki daha fazlası ailesi ile yaşıyordu.bu da böyle bir gözlemimdir.
gay olduğu içindir büyük ihtimal. gay evlilik yasaldı da biz mi evlenmedik?
bakıma muhtaç bir annesi/babası olabilir, hayatının büyük bir kısmından vazgeçiyordur.
o benim işte. annesinin evlen artık diye diye dilinde tüy bittiği halde artık pes etmeye yaklaştığı, bir düzen tutturup giden insanlar modeli. anne yemeği gibisi de yok ayrıca. en kötü tarafı eve koli atmak istediğinizde ailenizin evde olmadığı zamanı kollamak zorunda olmanız, ahhh ne koliler kaçtı bu yüzden.
kimseyi asla eleştirmek istemem çünkü herkesin bulunduğu pozisyon farklı ama belli bir yaştan sonra aileden ayrı yaşanması taraftarıyım.
maddi sıkıntıları yoksa saçma bir iş yapan insandır. evet temizlik, ütü vs yapma derdi var yalnız yaşayınca ama "istediğim saatte kalkıp, istediğim saatte yemeğimi yiyorum." geyiği bile çok büyük bir rahatlık aslında. yalnız yaşamaya başladığımdan beridir kendimi daha özgür hissediyorum.
aile ile yaşaması sorun değil de aşırı ana kuzusu ya da baba kuzusu olması sıkıntı hacı abi.

(bkz: 30 yaşını geçtiği halde aşırı ana kuzusu olan erkek)
  • /
  • 2