ali poyrazoğlu

on sene önce yemekli bir konserde yanındaki çıtır ve lüle lüle saçlı oğlanlarla takıldığını görmüşlüğüm vardır.
türk tiyatrosunun gururu ; broadwayda sahne alan ilk türk tiyatrocusu. ama ülke şartları malum , kendi insanı tarafından asıl yetenekleri ile değil de magazinel tarafıyla tanınan adam.
yetenek falan bi kenara anlaşması çok zor biri olduğunu duymuştum.
1943 istanbul doğumlu, tiyatro ve sinama oyuncusu, yazar ve yönetmendir. eşcinsel konusunu işleyen konularıyla da bazı çevrelerce dikkat çekmiştir. internetteki bazı kaynaklarda eşcinsel olduğu yazılır fakat kendisi bunu açıklamamıştır.
bir zamanlar üzerine çok gidilmiştir. gayet başarılı tiyatro oyuncusu.
"ice age " de mamut manfredi seslendiren sanatçı.
sapına kadar eşcinseldir ve bunu saklamaz. lakin sanatı daha önde gittiği için konu edilmez ki;doğru olan da budur.
huysuz virjin'in ve bizim kürşat kahramanoğlu'nun gümüşsuyunda zamanında oturduğu kesintisiz boğaz manzaralı evin sahibi.

huysuz virjin'in huysuz virjin olmasına sebep olan bodrum'daki yeşil isimli gazinonun da sahibidir, huysuz artık yeşil de çıkmamaya başlayınca gazino bitmiştir, ancak huysuz aldığı gazla almış yürümüştür.
tak tak takıntı isimli oyununu unutamayacağım engin tiyatrocu.
2011 tiyatro bildirgesini yazan değerli tiyatro adamı. ona yazdırıldığı için de çokça eleştiri almıştır. (pornocudur ya!)

bildirge için; http://sanatkop.com/index.php/dunya-tiyatro-gunu-ulusal-bildirisi-ali-poyrazoglu/
izmir’de fuarda kendisini canlı izlemiştim belki kırk sene önce. almanya’ya hiç gelmedi ya da ben kaçırdım bilmiyorum. iyi bir tiyatrocu.