alman üsulü

günümüzde kişi sayısı kadar kredi kartının garson ya da mekandaki görevliye uzatıldığı ödeme türü. nakite ihtiyacı olanlar için de büyük avantajı vardır. bu formülde bir kişi kredi kartıyla ödeme yapar ve masadaki herkes ona nakit verir. bu da günü kurtaran bir sistemdir ve en azından alman usulüne yardımsever bir misyon yükler.
masada kargaşa yaratan sistem, özellikle çok kalabalık grup gidildiyse ve naktiniz yoksa garson size kart çekmekten kendinden geçmiştir. yavaş içmek, yavaş yemek içtendir..

ayrıca;
zengin olursam yeşil üsulü yapcam söz veriyorum. içimden çok geliyo ama ödeyemiyorum ya o tüm hesabı, içim acıyo içiiimmm...
modern para ödeme türüdür. * arkadaşlık ve dostluklar da pek görülmese de son dönemde yaşanan ilişkilerde sıkça karşılaştığımız durumdur. *
başka birine giren çıkanın (hesap anlamında) diğerini ırgalamadığı, her koyunun kendi bacağından asıldığı bir hesap ödeme yöntemidir.

bir tür alman ata sporudur. diğerleri için;
(bkz: herkesin içinde geğirmek)
(bkz: uluorta osurmak)

bir alman asla yiyemediği menünün altına girmez. yine almanlar elin kredi kartıyla restorana gitmez.
bu durum, yiyemediği yarağın altına yatmaya ve el sikiyle gerdeğe girmeye her daim teşne olan yurdum insanı için ibretle doludur.
bu tür gelenekler sayesinde almanlar, bizim rüyalarda bile göremeyeceğimiz iki önemli başarıya imza atmış ve onları insanlığın hizmetine sunmuştur.

1- alman pornosu
2- üstün alman teknolojisi

evet.