anahtar

30 aralık yılbaşı zirvesinde yüzeysel bir tanışmanın ardından yakın zamanda istanbul ve antalya'da çok değerli vakitlerini astralgay ve bana ayıran* değerli, nadide insan. bir de sevecen, bir de tatlı, bir de böyle birçok şey. iyi ki var olan insan.
çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şeyi bana veren adam.* hep bir ağabeyim olmasının nasıl birşey olduğunu merak etmişimdir çocukluğumdan beri. ağabeyi olan çocuklara özenerek bakmışımdır ve çok güzel birşey olduğunu düşünüp iç çekmişimdir. tanışalı çok uzun bir süre olmasa da her biraraya geldiğimizde garip bir şekilde huzurlu, güvende ve mutlu hissediyordum. iyki varsın... hep hayatımda ol canım ağabeyim.
kerem'e ait olan
onun gözünden süzülen
dilinden dökülen
elinden esen
kerem gibi olan
onun gönlüyle seven
aşkı onun dilinden dileyen
içeceği kahveyi bile light sütle içerek yeri geldiğinde kahve zevkinden taviz verecek kadar hain planlar yapan genç delikanlı. belki delikanlılığın değil ama uçan memeli erkeklerin kitabını yazdığına tüm dünya şahit olmuştur.
(bkz: sözlüğün abisi)
tanıyan herkesin büyük hayranlık duyduğu *, samimi, içten davranışları ile bu hayranlığı hakeden über yazar..
burnundan getirdim antalya'yı. bu adam sözlüğün bir tanesi, benimle kocaman kocaman ilgilendi sağolsun * yıllar önce sevdiceğimle gittiğim antalya sokaklarında dolaştık, yemekler yedik, birşeyler içtik özetle
1. bir kelime duyarsam alırım aşağıı
2. bana gelin
3. o benim kıymetlim
dün akşam yine o kadar işinin ve her zamanki klasik havaalanına yetişemeyeceğim düşünceleri arasında bir kahve içmelik vakti bana ayırmış her seferinde gördüğümde beni mutlu eden* insanlar listesinin üst sıralarında bulunan sevgili ağabeyim.*
canım ağabeyim, fedakar adam, kocaman güzel yürekli adam... yanına gittiğim andan dönüşüme kadar rahat etmem için bütün sıkıntıları ve işleri arasında vaktinin büyük bir kısmını bana ayırması gerçekten çok büyük bir nezaketti. yanındayken bir ağabeyim olması duygusunu çok derinden hissettim. bir dakika bile sıkılmadan, huzurlu, mutlu ve güvende hissettiğim 4 gün yaşadım sayende... 40 yıl sırtımda taşısam hakkını ödeyemeceğim diyordum ya, sanırım bu son görüşmeden sonra durumlar değişti ömrümün sonuna kadar sırtımda taşısam hakkını ödeyemem senin... iyki tanışmışız* iyki hayatımdasın hep yanımda ol...*
3 yıl aradan sonra sözlük semalarında yeniden görünen yazar. türkiyenin sıcak bölgelerinde ter içinde iş güç yoğunluğunda hayatını sürdüren insan evladı. sesini duymak iyi geldi. kayıp yazarlığın bi anda silindi defterden. hoş geldin yeniden.
oto anahtar sanırım artık isim olarak akıllarda kalacak sadece. çünkü artık araçlarda anahtar diye bir şey yok. bluetooth ile araçları kilitleyen ve açan, aracı çalıştıran veya durduran anahtar sistemleri mevcut.
ne güzel şeyler yazmış vakti zamanında .. düşüncelerini yazı diline gayet yalın, anlaşılır ve net bir biçimde aktarmış. keşke sözlüğü yıllar önce fark etmiş olsaydım ve bu güzel yazıları günlük takip edebilseydim dedirten yazarlardan.
  • /
  • 3