anayasa mahkemesi nin imam nikahı kararı

resmi nikah öncesi dini nikah yapılmasına izin çıkartan, erkeklerin sonsuz sayıda kadını döllemesi, istediği kadar çocuğa tecavüz etmesinin yolunu sonsuza kadar açan ve bunu resmileştiren karardır. ve bu karar ne yazık ki mağrur erkek mağdur kadın ikilisini katlayarak arttıracaktır. sizin anlayacağınız dünya erkeklerin sikinin keyfine dönüyor, o sikle tüm yasaklar, tüm delikler hızla deliniyor.
anayasa mahkemesi'nin kendi varlık nedeni olan seküler ve laik sistemi siklemediğinin göstergesidir.
yapılan atamalarla gelen yeni üyelerin hukuk ve demokrasiyle ilgili profilleri belli olduğundan, bu yüksek mahkemenin trajik bir dönüşüm geçirdiği açıktır!
tüm yamukluklarına ve bireye karşı ceberrut devleti savunmasına rağmen, tek sığınağım olan "cumhuriyet yurttaşlığı"nın bir gereği olarak bu kararı kınıyorum ve protesto ediyorum!
yazıktır!
ayıptır!

(bkz: anayasa mahkemesi)
ana haber bültenlerinde başı çeken imam nikahlı eş cinayetleri haberlerine zemin hazırlayan karar.

resmi nikah öncesi dense de imam nikahı kılıfı ile yaşayan resmi nikah yaptırmayan insan sayısı son 5 yılda yüzde 1000 artmış görünüyor. imam nikahlı eş karısını öldürdü şeklindeki tanım da komik tabisi. bir kere onlar karı koca değil, sadece yaptıkları sikişe kendince meşru zemin çabası oluşturma gayreti içine girmiş 2 zavallı.