aniden gelen kuran yırtma isteği

saçma sapan hurafeler ile insanlara nutuk atan vasatları gördükçe şu yaz sıcağında bastıran istek.
eskiden çok olurdu ama şimdi kuran'ı takmadığım için hiç tenezzül bile etmediğim istek.
onca sosyal, bilimsel araştırmalar anlatırsın. olaya vicdani yaklaşırsın. 1 saat dil dökersin. empati yaptırırsın. sonra karşındaki başını yere eğer ve biraz düşünür. ardından çok emin bir şekilde "ama lut kavmi..." ile başlayan cümleyi kurar ve o an, kuran'ı yırtasın gelir. parçalarını da bunu söyleyen kişinin üstüne dökesin.. suç kuran'da değildir belki, bilinmez..
tamam anlıyorum inanmayabilirsiniz ya da nefrette edebilirsiniz hiç sıkıntı yok da burayı anlamıyorum
her zaman empati , sevgi , hoşgörüden bahseden insanlar şimdi gelmiş bazı insanların değer verdiği , önemsediği ve kutsal saydığı * bir nesneyi yırtıp atmaktan bahsediyor.
o zaman sizin nefret ettiğiniz diğer insanlardan ne farkınız kalıyor ki ?
çok anlamsız bir çelişki. ama benim söylememi isterseniz nefret ettiğiniz diğer insanlardan hiç farkınız yok bu hareketi yaparsanız.
bizi destekleyen müslümanlar var mı ?
var
bizi desteklemeyen müslümanlar var mı ?
o da var.
en azından bizi destekleyen müslümanların saygısından bu hareket ve düşüncelerden kurtulsak ?
gidin tepkinizi nefret ettiğiniz iğrendiğiniz insanlara koyun. hatta tekme tokat da dalabilirsiniz ama bi nesneye böyle nefretle bakma ne biliyim bana biraz tuhaf geldi.
tepkinizi koyacağınız zaman biraz daha akıllıca düşünmenin zararı olmaz emin olun.
git al yırt * kimene, herkes zaten bir başkasının inancına, varlığını tanımlamaya yarayan bir şeye saldırıyor, farkın olmaz
eeee yırt, seni ne tutuyo ki
şu an aniden cereyan eden ama annem babam ve abimle 20 küsür gün baş başa geçireceğimden dolayı bastırmaya çalıştığım güdü.
inanmasan inancına saygı duymalı bilmeli insan, erdemin dini olmaz.
sonrasında bastıran maymuna dönüşme korkusu *
alkol satışının yasaklandığını duyduğumda nüksetti.
neden amk neden.
alkol kullanmıyorsunuz ama hırsızsınız, tecavüzcüsünüz, çocuk tacizcisisiniz, aç köpeksiniz.
bu tip eylemler sizin beğenmediğiniz dinin mensupları tarafından mağduriyet yaratabilecek eylemlerdir. karşı tarafin reklamini yapmis olursunuz.
bir nesneyi yırtmakta serbestsin, insana nesne gibi davranmak esas anormal olan. kutsal diye bişey yok, uydurmaca. hala ne farkınız var onlardan diyen var, onlar insanı yırtıyor, kitabın canı olmaz, fotokopisi olur, insanınsa tam aksi! ayrıca ben de bilime inanyorum, bir gelip quantum mekaniği kitabını yaksa etkilenmem çünkü onun yaptığı tavrın bi etkisi yok cahil der geçerim. bu davranışı müslümanların yapamaması sorun işte, çünkü kitabı allah sanıyorlar, halbuki allah varsa kitaba işe istersen bişey olmaz ki, demek ki aslında allaha inancı tam değil kimsenin ki bi yırtılmayla bişey olacağını sanıyorlar. sonuçta tüm kuranları yırtıp kültürü yok edelim demedi kimse, ki onun da kültüre zararı olur allaha değil teknik olarak, ve allah niye mağdur bıraksın yeni nesli kuranda, belki gene indirir madem adil, farklı jenerasyonlara da eşit hakkı vermeli, veya onları islam öncesi için denildiği gibi sorumlu tutmaz, kısaca sıkıntı yok. futbol maçında totem yapan takıntılı tiplerin inanış biçimine benziyor benim karşılaştığım inançlar. putlara tapmıyoruz diyosun ama nerede aklın, kitabın kutsal olması ne demek?
benim gibileri yüksek binalardan atmayı emreden, cehennem ile müjdeleyen, sevmemi yasaklayan inançlarına hayatımın her döneminde saygı duymaya çalıştım. bu düşüncelerine bile sırf inanç diye saygı gösterdim. zamanında haksızlıklara uğradılar özgürlük dedim destek oldum.


ancak son zamanlarda özellikle artan 'inanç' dayatmaları ve ısrarla toplumda 'sapkın' yaftası yemeye başlamamız, yaşam tarzlarımıza karşı yapılan hoş olmayan hakaretler ve müdahaleler, bununla birlikte utanmadan vergilerimizi sömüren koko ruhban tayfası ve yaptıkları hukuksuzlukları görünce ister istemez kinleniyorum.


esnaf kepenk açamazken, öğrenci eğitim alamazken, insanlar virüs sebebi ile evden çıkamazken camilerde dolup taşışlarını ve kendilerine yaptıkları çifte standartı gördükçe sinirlerim bozuluyor. virüs yayılmasın ve insanlar zarar görmesin diye mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmayan yüzbinlerce insanın çabalarını yok edişlerini görünce nefretle doluyorum.


dinlerini bahane ederek başkalarının hayatına karışmalarını gördükçe, bilimi ve aklı yok saydıklarını gördükçe kanım donuyor. toplumdaki kadın erkek eşitsizliğini ısrarla savunmalarını gördükçe asabım bozuluyor. açlıktan insanlar kendilerini yakarken zenginlik içinde fetva verenleri gördükçe, her gün sabahın 5-6'sında onlarca şikayet gitmesine rağmen inadına ezan sesini kökleyen imamın, karısının yüzündeki morlukları gördükçe nefretim büyüyor.


cami çıkışına her hafta ısrarla koyduğum mama ve su kaplarını tekmeleyen tesbihli amcaları gördükçe, yalnızca 8 kişi ile annesini defneden arkadaşıma karşın binlerce kişinin iç içe girerek defnettiği sarıklı cenazesini gördükçe dayanamıyor, üzülüyorum.


bilmiyorum.. iddia ettikleri düzen ile gördüklerim asla birbiri ile uyuşmuyor. bir de şu var; duyduğum bu rahatsızlığı ve yapılan bu yanlışları ne zaman bir müslüman arkadaşım ile paylaşsam sürekli "gerçek islam bu değil" tarzı bir cevap alıyorum. artık gerçekten bilmiyorum. hayatım boyunca dinlerine saygı duydum. karşılığında aldığım ise koca bir hiç. gidip kitaplarını yakalım demiyorum ama keşke benim gözümden bir kendilerini görebilseler. o zaman ne kadar acınası durumda olduklarını görürlerdi.
nefretle büyümüş ve nefret aşılanmış insan tepkisi sanırım. git yırt kardeş. biri de senden hoşlanmadığı için seni yırtsın.