anket başlıklar

anket başlıklar sadece ayı sözlük yazarlarıyla ilgili de açılmayabilir. ama sözlükte anket başlık açılmayacaktır diye bir durumda söz konusu değildir. yazarlar ilgisini çekmeyeceği başlığı es geçip okumayabilirler ve muhtemelen de böyle olmaktadır, olmalıdır. sözlükte kurallara uygun olan her başlık açılabilir, uygun olmayanlar da yöneticiler tarafından editlenir ya da silinir.
amacim tartisma uretmek degil, lakin anormal genc cok isabetli bir noktaya deginmis, ben de buna deginmeden edemeyecegim. anormal olan bir seye normal bir sekilde hem de.
heryerde bir kurallar zinciri. lakin bunlar yazili olanlar. bir de etik ve akla uygun olanlar var, sozlu. bu ayni suna benziyor: denize cop atmak yasak ama sicmak isemek serbest. birisi sicinca konusamiyoz, malum kural.
olmaz. olur mu? olmaz.
basliklari ben pes gecerim ama siteye, buranin bir sozluk oldugunu dusunerek (!) giren, olaydan bihaber biri pes gecmeyebilir. ve o kisi aradigi kutsal bilgiye yani bilmem kimin pipisini hangi yone yatirdigini, ogrenir. evet bu kendimizi anlatmanin yolu galiba!! gong sesini duyar gibiyim! evet yanilmisim.
burasi bir sozluk, yazarlar yazar...
zirve koli yeri degil ama prezervatif getirmeyi unutmayin demek gibi... kural boyle isliyorsa sponsor ok.
ironi icinde ironi yaratmayalim.
kurallari bu yonde belirlemek iyi olacaktir.
bu arada benimki de hangi yone yatacagina kendi karar veriyor...
bos butonu hemen sagda. bosubosuna tikla...
kelimeler bugun asi, bugun anarsistim biraz!
malesef anketler konusunda bazı tespitlere katılmamak elde değildir. bu da sözlüğün anketlerle doluyor olmasıdır. anketler bir sözlüğün süsüdür, nefes hatta başka bir keyif alma biçimidir. ama sadece anketleri etkin kılıp, tanımsız bırakmakta sözlük olmaktan çıkartır. bazı zamanlar sözlükten orgazm nidaları gelmesinden korkar olduk. sözlük yazarlarının bacak boyu, boyu, kalınlığı, darlığı, yatak halleri... vs derken maşallah profilleri oluşturarak sözlüğü tatmin aranacak hale getiriyoruz. kesinlikle bunlar olmasın demiyoruz ama genel de anketlerde olmamalı. kelimelerle oynayın efendiler. çok keyif alacaksınız. bu sözlüğün vitrini bizleriz ve sözlüğe asıl değerini veren şey neyi nasıl gördüğünüzü kendi kelimelerinizle anlatmaktır. bu gidişat artmaya devam ederse korkarım sözlüğün açılış sayfasına peçete ve kolonya ikonlarını koyamız daha yerinde olacaktır. ama böyle olmasını kimsenin istemediğine eminim. genellikle anlatarak eğlenelim. (bkz:#24346)

(bkz: ayı sözlük formatı)
iki gündür gördüğüm kadarıyla bazı anket başlıkları bazı sözlük yazarlarının abazalıklarının dışa vurumudur.
http://www.ayisozluk.com/index.php