anne ile televizyon izlemek

özellikle tv de eşcinsel içerikli bir haber yada film varsa anneden gelen cık cık cık sesleriyle ortam sessizce terk edilir.
tv'de maç izleniyorsa ve bir oyuncuya sinirlenmişse "teknik direktör alsa ya onu oyundan!" der; lgbt temalı bir tartışma ya da program izleniyorsa, travesti le transsüksel arasındaki farkı, biseksüellerin nasıl olup da iki cinsle birlikte olabildiğini sorar, ayrıntılı verilen cevaplardan sonra kardeşin kulağına muhtemelen bu konuda neden bu kadar bilgili olduğuma anlam veremediğini ifade eden bir şeyler fısıldar; malum kişi haberlerde çıkınca sinir krizi geçirir; basketbol maçını izlerken takımlar hakkında sorduğu sorularla maç zevkimi elimden alır; uzayla ilgili belgesellere meraklıdır ve fakat ardından müge anlı'ya ya da evlilik programlarına geçiş yapabilir. yilin tüm zamanı aynı evde yaşasak nelere sahit olurum, ben de merak ediyorum.
annemi kendi döneminin koşulları ile değerlendirdiğimde benim gözümdeki saygınlığı her seferinde daha da bir artıyor. onunla sadece tv izlemek değil yaptığım her şeyden keyif alıyorum. annecim gibi bir anneyle yaşamak size diyebilirim ki bir evlâdın başına gelebilecek en iyi şeydir.
annemle pandemi öncesi daha yakın zaman geçirdik. bir çok film/dizi izledik beraber.

başlarda o da anlasın diye türkçe dublaj açıyordum filmi/diziyi, sonra en güzel yerinde “benim işim var” diyip gidiyordu. “ulan ben bu başyapıtı boşuna mı dublaj izledim” diye hayıflandığım için saldım artık altyazılı izliyorum. çok da dikkatli izlemiyor zaten. ama koca community’i izledik beraber. yer yer çok eğlendiği bölümler oldu çoğunda yemek yaparken izledi tabi…

şimdilerde de the walking dead izliyoruz. negan’ın konuşma tarzını çok seviyor (swh) dikkatli izlemiyor diyorum ama bazen şaşırtıcı derecede dikkatli izlediğini belli ediyor. “e bu adam bunlara hıyanetlik etmedi mi geçen bölüm” falan diyor. her haliyle eğelenceli.

(bkz:perdeleri güzelmiş)
squid game'i izledik. 3 günde bitirdi deli. ondan sonra derek'e geçtik, ilk sezonu bir günde bitirdik. şimdi seinfeld'e başladık.
asla oturup benimle bir dizinin bölümünü izlemez ama tam bir belgesel tutkunudur.

ben onunla oturup belgesel izlerdim. tam bir tv izlemiyorum sadece belgesel durumu. aslanın kaptığı ceylan'a kaç kaç kaç ayyy yedi be diye yorum yapması, ağlaması ayrı bir huzurdu benim için. ne zaman ki dram sıçan / koca bulunan gündüz kuşağı reality şovları türedi anneyle tv'lerimizi ayırdık.