applause

ingilizce de alkış anlamına gelen sözcük.ayrıca lady gaganın artpop albümünün çıkış single.single ağustos 19da yayınlanması beklenirken internete sızan demolar yüzünden erken yayınlandı.şarkıya gelirsek korkunç derecede kötü olmuş desek abartılı olmaz.her zamanki gibi lady gaganın üste çektiği beklentiler boşuna çıktı.sanırım lady gaga yolun sonuna geldivay amk nasıl bir şarkı hiç beklemezdim bir şarkı bu kadar mı güzel olur, şaka la şaka bok gibi. şaka bir yana da pop müzikte evrim/devrim olacak diyen gaga lady balonu yavaştan yavaştan patlamaya hazır artık. btw'den iyi olsa da applause, ortalama bir şarkı olmuş, şarkıda her dönem müzik tarzı hakim, devrim yok evrim yok ne var lan gaga!
aslında gaga'nın içten içte slogan bulamadım diyip millete ay resmen devrim diye anlatıp anlatıp kafaya düşen biber gazı kapsülü etkisi yaratan yeni singleıdır. sıcaktır ama içi boştur.
lady gaganın haydi eller havaya anlamına gelen şarkısı...pek olmamış yahu *
dinleyip, alışmaya çalıştığım şarkı. her an kulaklarım kanayabilir.
niye herkesin bu kadar kötülediğini anlamadığım şarkı , kendi temasına uygun neşeli klasik bir pop şarkısı işte.bu kadın ne yaparsa yapsın , kendinden bir şeyler katıyor ve benim hoşuma giden şey bu.alkışlar için yaşayan birisinden devrim beklemek biraz garip olurdu o yüzden bende beklentimi düşük tuttum.ama yine de lady gaga benzerlerinin içerisinde parlayan bir kadın.güçlü bir figür.

lady gaga kendi çapının altında bir şarkı , gündemde ki pop şarkılarının ise üstünde bir parça yapmış.bu arada lyric video'sunda drag queen'ler var ve bu fikir olarak çok hoşuma gitti.lady gaga gerçekten samimi olarak lgbt bireyleri destekliyor mu yoksa sadece reklamının bir parçası mı emin olamıyorum , ama hoş bir şey yapmış.
buyrun link
uzun uzadıya bir hikayeyle başlamayan klibi yayınlanmıştır, buyrun :
lady gaga'nın üzerinde senelerdir uğraştığını iddia ettiği son şarkısıdır. hayır birde beklentileri öyle yükselttiki sanırsın dünyayi yerinden oynatacak bir şarkı. götüm gibi olmuş afedersin... üzgünüm lady! ossuruk sahne showları ve denyo kıyafetlerle ancak buraya kadar... öptüm, kib, bye...

(bkz: trash)
klibi bugun çıkmış olan lady gaga şarkısı
björk'ün kuğu kıyafeti giymesinden daha çılgın ne yapılabilir denip, direkt kuğu olan klibli gaga şarkısı. *

siyah beyaz eldiven şekilli bikini ve kısa saçlı sahnelerde resmen game of thrones'da çirkin ördek, erkek fatma brienne of tarth / gwendoline christie'a benzemekte yeminle aynı lan.
ay çok fena bokum gibi bir şarı olmuştur çünkü lady gaga öyle güzel şarkılar yapar ki normalde judas falan yani öyle güzeldi ki bak anlatacak kelime bulamıyorum.

efendim üç aşağı beş yukarı kendi standartlarında bir şarkı yapmıştır. ne bekliyordunuz ki? jigglypuff mı?
asla tüm zarafetiyle ortamlarda bir kuğu edasıyla süzülemeyen max blum, minik istiridyesiyle çıplaklığın doğal bir durum olduğunu tüm aktivistliğiyle ortaya seremeyen ahmetonski ve saz arkadaşlarının adeta ateş püskürdüğü lady gaga şarkısı. e tabi o minicik mayonun içine girmek ve bir yabancının elleriyle açığa çıkarılan bastırılmış memelerle sahnelerde yıldız gibi parlamak herkesin harcı değil.
aslında akustik versiyonları dinleyecince sevdiğim şarkı. rebecca shearing versiyonunu oldukça beğendim. birde dinlemeden önce, uzun bir süre "epliyuz" şeklinde biliyordum ismini. * *
balthazar grubunun 2. ve en sevdiğim albümünün adıdır. blues for rosann, i'll stay here ve blood like wine parçaları benim için albümün en dikkat çekici 3 parçasıdır.
insana ee nerde nakarat biz hangi kisminda kopcaktik dedirten sarki.cidden olmamis bebeyim.senki koskoca gey ikonusun marjinal kiyafetlerun bile sarkiyi kurtarmaya yetmiyor.
lady gaga ablamizin tekrar yeni bir degisim icine girdigini gosteren single. girmese olur demeyecegim cunku bu sefer super olmus.
gaganın itirafları içerikli şarkısıdır. tüm albümü dinlemek istemekteyim sizin gibi bunca sıçtı entry si yazabilmek içün. gagaya güvenim sonsuz. üzme beni bebeyim.
  • /
  • 2