ayı sözlük birinci uluslararası izmir kısa film festivali zirvesi

bu yıl 20 - 26 kasım 2012 tarihleri arasında 13.'sü düzenlenecek olan uluslararası izmir kısa film festivali'ne katılmak isteyen sinemaseverler, sinemacılar ve meraklı seyirciler ile birlikte geçirilebilecek güzel bir gün olur diye düşündüğüm zirve planı.

festival boyunca tüm gösterimlerin ücretsiz olarak yapıldığı ve son 2 yıldır olduğu gibi yine yarışmaya katılan kısa filmlerin gösterimlerinin; festival kapsamında yapılacak atölye çalışmalarının ve söyleşilerin renklendireceği mekan izmir fransız kültür merkezi salonu.

festival süresi boyunca paneller, sergiler ve daha pekçok etkinlikle desteklenecek olan ve sayısı bir elimizdeki parmak miktarını iki geçen ölümlü günler içinde uygun birini hep birlikte bulabiliriz diye umuyorum.

kararlaştırılan günün sonunda yapılan etkinliğin ardından gösterimlerin gerçekleştirildiği mevkinin alsancak olmasından dolayı; önceki zirvelerde olduğu gibi; burada kalınıp '' kamera, ışık ve motor!'' ile doyan sanat açlığımızı, yine aç olan midelerimize de uygulayabileceğimiz bir mekan bulmak zor olmasa gerek.

festivalle ilgili detaylı bilgi için : http://www.izmirkisafilm.org/tr/index.ht...
izmirlileri deli gibi kıskandığım zirvedir, gidilesidir.
özet geç panpa diyesim geldi , okumadım ama giderim ne de olsa we are family !
merhaba,
mesajlarınızı alıyorum izmirli ayısözlük yazarları
herkes tarih konusunda fikrini yazarsa ortak bir gün etrafında karar verebiliriz diye düşündüm ben

açıkcası benim aklımda; çalışan yazarların da katılabilmesi açısından; 24 kasım 2012 cumartesi yada 25 kasım 2012 pazar günleri var.

peki sizce?
film festivali ve zirve bir arada olduğundan koşa koşa katılacağım etkinliktir.
katılabileceğim zirvedir. benim içinde haftasonu maküldür.
izmirli ayı sözlük yazarları;

zirve 24 kasım 2012 cumartesi günü saat 12:30 olarak planlanmıştır.

zirvetöre de eklendi; bilginiz olsun.

not: tarih ve saat konusunda bir değişiklik / oynama hala yapılabilir.

sabit konu başlığı olarak; istanbul'da düzenlenen kitap fuarı zirvesinin bitiminden sonra; sol tarafta belirecektir.
ya benim banka sınavım var o saatlerde yeni bitçek geç gelirim ben
haberiniz olsun , bankacıyavrubear bildirdi.
şu an dört katılımcısıyla devam eden bir etkinlik yok mu arttıran *
o güne kadar yazarlığım onaylanırsa katılabileceğim zirvedir.
izmir den kimseyi tanımasam da cumartesi gününe kadar kalırsam katılmak istediğim zirvedir.
24 kasımdaki zirveye bende katılmak istiyorum yazar olarak kimseyi tanımasam da karşılaştığımızda kesinlikle tanıyacağımdan eminim.detayları ve iletişim için bilgi istiyorum mümkünse gereğini arz ederim
hocalarımın haftaya seminere gitmesiyle jet hızıyla katılmaya karar verdiğim zirvedir. hoşgeleyim bari.
laaaaan ! buluşma saatini ileri alın ya nolur gardaşlar . sınavım 12 :30 da bitçek zaten ya da after partyde herkes tam kadro olsun , döverim.
patronlarımın zirveyi haber alıp* sanırım bana jest olsun diye iş seyahatimi 1 hafta erkene aldıkları için katılmam muhtemel olan zirve.
izmir ne zirveci çıktı yahu yakşalık 1 ay önce zirve yaptık. şimdi gene yapıyoruz. zirvelerden zirvelere koşuyoruz. 1 sene zirve yapma son 3 ayda ayda 1 zirve yap. korkarım bu işin sonu altın gününe dönecek. *
hafta sonu izmirde olmama rağmen katılmayacağım zirvedir.bursa tatilimden sonra foçaya da gidip kafamı dinleyeceğim ha sonra daha başka bir şehire inşallah,izmirlilerle zirve yapmak hiç de iç açıcı olmasa gerek.ha benim gelmem çok mu önemli tabikide değil,peki ben çok önemli birimiyim o da değil o zaman hadi siktirolup gideyim bu başlıktan o yeah!
etkinlikten sonra bowling ya da oyun oynama* fikrine ne dersiniz***
kısa film festivaline katılmak isteyen izmirli ayısözlük yazarlarına duyuru!

adından da anlaşılabilineceği üzere zirvemizin esas amacını oluşturan kısa film festivalini daha iyi yaşayabilmek için daha kapsamlı ve geniş bir buluşma / toplanma düzenleme gereği duyduk. haftasonunu fırsat bilerek bu güzel organizasyona vakit ayırabilip kısa film festivalini doyasıya yaşamak isteyen bizler için hazırladığımız programı sizlerle paylaşıyoruz.

24 kasım 2012 cumartesi günü dolayısıyla düzenlediğimiz zirve için program aşağıdaki şekilde hazırlanmıştır;

saat 9.30 fransız kültür merkezi bahçesinde buluşma, krzysztof kieslowski özel gösterimi
saat 11.30 ikinci seansa katılacaklar için fransız kültür merkezi bahçesinde toplanma
saat 13.30 üçüncü seansa katılacaklar için fransız kültür merkezi bahçesinde toplanma
saat 15.30 zirvenin son seansına katılacaklar için fransız kültür merkezi bahçesinde toplanma
saat 18.00 kıbrıs şehitleri caddesine yürüyüş ve stefilina'da oturmaca.

stefilina'da oturma öncesi acıkan midelerimizle ilgilenmek için fransız kültür merkezi karşısındaki chicky ve danyde isteyen tavuk yada et döner yiyebilir veya fast food zincirlerinden birine hep birlikte el atarız.

not 1) zirve sonrası stefilina’da yapacağımız oturmacaya rezervasyon için sayı vermek gerektiğinden katılımı işaretleyip yanınızda getirecek olduğunuz arkadaş sayınızı da en geç cuma öğlen saatine kadar bildirmeniz rica olunur. fiyat olarak da uygun gördüğümüz mekanın 70'lik bira ücreti 8 liradır.)

not 2) daha önce deneyimlediğimizden dolayı birkaç seansa girecek arkadaşlar için yanlarında yiyecek bir şey bulundurmalarını öneriyoruz; şahsen biz iki seansın ardından yaşadığımız açlık kriziyle başbaşa kaldık ki imdadımıza çantada bulunan muzlarımız yetişti.

kısa film festivaline; zirveye kaç kişi geleceğinize dair bilginizi bana özel mesajla bildirmenizi rica ediyorum.
  • /
  • 2