bearcity

bearcity 2010 yılı yapımı bir hafta sonu gerçekleşen ayı buluşması sırasında yaşanan duygusal olayları ve bu olayların içinde yer alan güzel hoş ayıların başından geçenleri anlatan ama aynı zamanda da ayı (bear) dünyasından da bir ayı nasıl olur mesajını veren bir eşcinsel film. türkçe altyazısı (bkz: divxplanet) ta mevcutur.

http://www.imdb.com/title/tt1426320/

altyazı : http://divxplanet.com/sub/m/28781/BearCi...
filmi izlediğimde ulan adamlar ne güzel ayılıklarını yaşıyorlar be dedim.keyifli film.altyazı için topakbeara teşekkürler.emeğe saygı *
türkiyede yaşayan ayıları kıskandıracak cinsten bir hayatı anlatan film. her ayının mutlaka izlemesi gerekir.
bu film için diyebileceğim tek şey.. keyifli ..
http://ayilarock.ayisozluk.com/bearcity-1/
şuan itibariyle indirdiğim fakat yarınki işlerimi şimdiden halletmem gerektiği için izleyemiyorum. yinede meraktan şöyle bir göz gezdirdim mükemmel bir filme benziyor. böyle bir filmin varlığından haberim yoktu dün itibariyle bearcity 2 entrysi ile karşılaştım teşekkürler sözlük!
biraz toz pembe ama keşke dedirtecek cinsten bir film. bende istiyorum.
kasmadan germeden dram sosuna bulamadan anlatılmış bir romantik komedi. kota sorunum var indirmeyeyim bir yerden bulurum derken ööehh benden kıymetli mi gazıyla çıktığım internet sayfaları arasındaki yolculukta küçük boyutlu halini bulmamla indirdim, izledim ve beğendim. sadece başroldeki genç çocuğa ısınamadım onun haricinde queer as folk'un bear versiyonu diyebiliriz.
dün itibariyle izlediğim film. neden bu kadar zaman izlememişim diye sordum film bittikten sonra kendime. filmin mutlu sonla bitmesi kısmı dışında kendi hayatımdan kesitlere rastladım çünkü. ayrıca roger karakteri. woof! woof! woof! *
eşcinsel temalı filmlere karşı daima "her ne olursa olsun iyidir (mutlaka)" diye düşünürüm ve bu şekilde filmi izlemeye koyuldum. tanrım! böyle kötü bir film izlediğimi hatırlamıyorum yakın zamanda. dipteyim sondayım depresyondayım. konu dandik. ha zayıflamak isteyen bir abimizin hazin sayılabilecek bir derdi yok değil de o da geniş bir sürede işleniyor değil. yani ne için tavsiye edilebilir diye düşündüğüm de... * obez olmaya gerek yok! partneriniz için de zayıflamaktan vazgeçmeyin. ha zayıflayacağım diye ameliyata gerek yok. bu da tavsiye değildi. aman öyle bir film. o 102* kilo fazlası olan abinin sevgilisiyle olan 42 saniyelik barışma sahnesi için izleyebilirsiniz. evet.
azdırıcı etkisi olan eşcinsel filmlerinden biri. ancak sorun benim abazalığım mı bilmiyorum ama böyle filmleri izlerken azdırıcı sahne çıkacak mı acaba diye beklemekten filme pek odaklanamıyorum sanırım. zaten oyuncu seçimiyle, sahneleriyle doğal olarak bu durum amaçlanarak çekilmiş. ama bu azdırıcı sahneler, özendirici ayı hayatı dışında pek de bir güzel yanı olmadığını düşünüyorum. herhangi bir heteroseksüelin beğeneceğini sanmıyorum. halbuki bizler doğal olarak tonla heteroseksüel aşkını konu edinen dizi veya film izleyebiliyoruz. eşcinsel filmlerinin de eşcinselleri azdırmak dışında daha geniş bir kitleye hitap etmek gibi bir amacı olmalı. şu an aklıma gelen bariz örnekleri mine vaganti, brokeback mountain, i love you philip morris gibi filmler.
izlerken keyif aldım mı? tabii ki aldım orası ayrı.
edit: tabii ki bir de yukarıdaki filmlere ek olarak milk.
ayılar, chubbyler, kaslar, ve twinkler ile dolu bir film.
dün 1. filmini izlemeye yeltendiğim ancak hiçbir yerde bulamadığım film. bulan varsa yeşillendirirse sevnirim.