beyonce

gerek müziği gerekse dansı ve sahne şovu ile insanı kendine hayran bırakan, rapper jay-z ile evli ve çiçeği burnunda anne olan bir r&b şarkıcısıdır kendisi. hayranıyız.

(bkz: single ladies)
(bkz: sweet dreams)
(bkz: halo)
(bkz: run the world)

***
beyoncé giselle knowles gerçek adı efenim sevimsiz eşinin soyadı ile carter da eklenmiş olabilir emin değilim kendileri her konuda gerçekten dünyanın enleri arasında yer alabilir. ses, dans, para, kalite, sosyal projeler, konserler, albümler. ve bir çok insanın r&b diye aşağılayıp dinlemediği bu hanımın sesi 3,5 oktavdır. bu güne kadar ölçülen en yüksek (kafa sesi hariç) oktav olan luciano pavarotti den bile yüksektir. mezzo-soprano'dur, divadır.
ayrıca kalın baldırları ile ünlüdür. başarılı sahne showları ortalama bir ses ve ortalamanın üstünde bir yoruma sahiptir. son on yılda istediği düzeyde ilgi toplayan bir diva çıkaramayan amerikan müzik piyasası aktörleri, bayan obamayı bile arkalarına alıp beyonceu son dönemlerde daha da bir patlatma çabası içindedir. kadın gücü son zamanlar üzerinde durduğu temel temalar arasında yer almaktadır.
39 grammy adaylığından 16 sını kazanarak en çok grammy kazanan 3. sanatçı konumundadır.
şarkılarına dans bulmaktan zevk aldığım insan.
arşivimde olan dansları ; single ladies , halo , run the world.
new dance routine coming soon ....

sesi öküz gibi jazz'a yatkınken hala sesinin altında olan parçalar söylemesi beni sinir ediyo.
amaçsızca "if i were a boy" şarkısını severim.
boyum kadar bacaklari olan avrat!
yakında yeni albüm var gibi görünüyor. formation gibi mükemmel bir şarkıyı/klibi böyle bir zamanda ortaya atmak için geçerli bir sebep yok. tansiyonum düştü, vücudum hazır slay queen b slay.
sorry şarkısının başında söylediği sözler ile "vay be bu kadına yapılır mı ulan jay" dedirten şarkıcı..

"so what are you gonna say at my funeral, now that you've killed me? here lies the body of the love of my life, whose heart i broke without a gun to my head. here lies the mother of my children, both living and dead. rest in peace, my true love, who i took for granted. most bomb pussy who, because of me, sleep evaded. her god listening. her heaven will be a love without betrayal. ashes to ashes, dust to side chicks."
amerika'da obama'nın okullardaki trans öğrenciler için hissettikleri cinsiyete göre tuvalet kullanımının yolunu açan yönerge trump tarafından iptal edilmişti. beyonce buna tepki göstermek adına "lgbti öğrenciler onların her zaman yanında olduğumuzu bilmeliler" şeklinde açıklama yapmış.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/0...
son albümü yeni yayınlandı. zamanla şarkıların sıkacağı düşüncesinde olsam da, şimdilik “break my soul”, “cuff it”, “cozy” ve “virgo’s groove” beğendiğim şarkılar arasında. özellikle müzikler bayağı iyi olmuş. dinleyiciler ikiye bölünmüş, kimisi sevmiş kimisi de beğenmemiş görünüyor. ama deneysel işler görmek güzel.