bihter ziyagil

aklıma gelip yine beni hüzünlendirmiş,

son yıllarda türk televizyonlarında yaşam bulmuş en mükemmel kadın karakterdir.

bir diğeri için (bkz: eyşan atay).
aşkı için gözünü kırpmadan kendini öldürebilecek kadar asil bir kadındır.karşısında ise ezik,korkak,sarı pipi,gerizekalı behlül vardır,değer miydi be?
ayrıca kıvanç tatlıtuğun ilk kendine aşık edip sonra satış koyduğu kadındır.bir diğeri için (bkz: cemre)
arkasında iş bitirici, çirkefler çirkefi, fettan mı fettan, kapı gibi bir anne varlığına rağmen iki eliyle bir kıvançcığını sarıp sarmalayamamış kadın. ancak ortalarda en pahalı kıyafetlerle süzülsün, ev içi basit entrikalar çevirsin. çekilebilirsin!
vurulma sahnesi çekimlerinde sosyal medyaya sızan fotoğrafları, final sahnesinden önce görmüş olmama rağmen beni beni bihterini repliğinde hüngür hüngür ağlatan dizi karakteri. özlerim sıklıkla kendisini...
kendisini çok özlediğim bir daha gelemeyicek olan karakter. dizi bölümlerini movie maker da izleyip nerdeyse her anının fotosunu kırpıp paylaştığım insan.

(bkz: diril de gel )
zamanında aşk-ı memnu kitabını haftalarca işlediğimizden daha ekranlara çıkmadan önce bir kitap karakteri olarak da çok etkilendiğimiz güzel kadın. diziyi pek izledim sayılmaz, aşinalığım denk gelen tekrarlardan ve sosyal medyadan.* ilk bölümünde dönüp kuzenime bihter sonunda kendini öldürüyor deyince başka kanala geçtik ve her şey orada bitti.
gayet iyiyim ben, teselliye ihtiyacım yok benim. ben bihter ziyagil'im. firdevs yöreoğlu'nun kızıyım. kimse canımı acıtamaz benim. kimse üstüme basamaz.
severim bihteri. kaltaktı, ednan bey'e boynuz taktı falan ama en azından aşkında samimiydi. bihter reyiz sen ölmedin, kabimizde yaşıyorsun!
öldüğü yaş çok manidardır; yirmiyedi...

(bkz: 27 club)
vakti zamanında ankara devlet tiyatrosu'nda elvin beşikçioğlu tarafından efsanevi bir oyunculukla canlandırlmış aşk-ı memnu karakteri.
öldükten sonra ziyagil soyadıyla değil eski soyadıyla yazılmıştı mezar taşı.soyadı taşıyamamış demekki.
sevdiği adamı başka bir kadınla mutlu görmektense ölmeyi seçmiştir. kadının hasıdır.
hasretle anıyoruz. r.i.p bihter.
beni beni bihterini. 5 yıl oldu be 5 yıl!! dile kolay... unutursak kalbimiz kurusun!! ccc bihter reyiz ccc *
"yüzümde en sahici gülümsememle onların mutluluğunu alkışlicam" #bihtersiz5yıl
türkiyenin anna kareninası olarak gördüğüm kişi. zira kendisini karakter olarak görmüyorum. toplumsal yapının aynasıdır, bihter. unutursak kalbimiz kurusun. peki diyişiyle yürekleri burkmuştur *
bir peki demesi vardır, nolur konuş diye bağıra bağıra ağlayasın gelir. türk televizyon tarihinin görüp görebileceği en iyi karakter. özlüyorum kendisini. gavat behlül.