kurda kuşa yem olmak

özellikle de olan bitenden habersiz olan birisinin olaylar karşısında günah keçisi haline getirilmesidir. yalanı ve iftirayı hayat anlayışı haline getirmiş biri yada birilerine kurban edilmektir. bir nevi kurda kuzu teslim etmektir.

ayı sözlük lezbiyen klonundan başlıklar

camel

bence en güzel sigara tütün hariç

x men

x men'deki ''x'' doktor xavier'in ''x''idir. xavier'in adamları gibisinden. ben yaptım, ben ! dercesine. en sevdiğim ilk 3 çizgi romandan biri btw.

zerrin özer

sanatına ve sesine laf edemeyeceğim muhteşem yoruma sahip kişidir; gençliğinde türkiye'nin janis joplin'i idi ve hala orasından burasından çıkan peace işaretleriyle o kalıbın insanı olduğunu gösterir.

ne tarz şarkı söyleyeceğine bir türlü karar verememiş iri dişi; o'ndan türkü de dinlemişsinizdir, jazz da pop da arabesk de. her telden çalar.

erkek dediğin

baba gibi güven vermeli. akşamları az da olsa alkol kokmalı nefesi. sesi gür olmalı ama az konuşmalı.kirli sakallı olmalı.az da olsa kemerin üstüne göbek sarkmalı.

for now i am winter

olafur arnaldsın 25 şubat 2012 tarihinde yayınlanacak olan yeni stüdyo albümüdür. kendisi ilk tanıtım videosunu dün yayınladı ve o kadar mutluyum ki anlatamam, sabırsızlıkla bekliyoruz.

tanıtım videosu:

ben içime çekmiyorum dudak tiryakisiyim sadece

dudak gördüğünde dayanamamak ancak toplumsal baskı kaynaklı bastırma durumu .

bağımlı

değerli arkadaşımın lubunik.blogspot.com'da yer alan benim ve romanımla ilgili yazısı....
http://lubunik.blogspot.com/2013/03/aslinda-yasamakbasli-basina.html

shakira

açıkcası bu kadar sarışınlığın cidden yakıştığını düşündüğüm kadınlardandır, hele de şu klibinde o old school-hollywood glam havası

küçük yaşta izlenip bünyede etki yaratan filmler

şeytan : samanyolu ya da kanal 7 yapımı ibret almamsızı isteyen bi diziydi. ordaki şeytan hep siyah güneş gözlüğü takardı bir bölüm gözlüklerini çıkardığında gözbebeği ve rengi değilde bi çift beyaz küre görünce yaşadığım korkuyu hala unutmam. geceleri uyurken gözümü kapadığımda önüme gelirdi.
medine : sanırım kanal 7 yapımıydı bilenler bilir. sonunda hüngür hüngür ağlamıştım.

yeniden form gönderme işlemini onayla

sitedeki tırt olaylardan en gıcık olanı.

hayat devam ediyor

söylenmiş en mantıklı cümle.ölüm,ayrılık,dert,hastalık gibi hayatı çekilmez hale getiren sıkıntıların muhakkak olacağını ve bunun dünyanın sonu olmadığını anlatır insanlara.çok zalimce ve klişe de olsa gerçekten hayat durduğu yerde durmuyor.her acı unutuluyor her dert iyileşmese bile buna alışıyor insan oğlu.kişi zamanın bir yerine takılıp kalırsa bu ömrün her anını işkence haline getiriyor.zaten evrimsel olarak insan beyni unutmaya programlı.yoksa bebekken çektiğimiz acıları hala unutmamış olsak kaldığımız yerden nasıl devam ederdik? her gün kanayan ve sızlayan bir gönül yarası bitmeyen bir yas sonu gelmez bir umutsuzluk insanı doğasına aykırı.
acı gerçekleri kabul edip yaşamaya devam etmek lazım.