alan turing

nazi almanyasi avrupayı hallaç pamuğu gibi atarken turing nazi ordusunun iç iletişimini enigma yi çözen bir makina yapar.. savaş biter iniltere yapay zeka çalışmalarına başlar turing ile ve sonra çok şey bildigi bu adami kontrol altına almak için özel yaşantısına girerler ve eşcinsel olan turing i ahlak polisi basar... mahkeme ya idam yada kısırlaştırma der... turing ikinci sık ki tercih eder ve çok geçmeden siyanürlu elma dan bir ısırık alıp intihar eder..... bugün ise yenmiş elma logolu bir dünya devi şirketin başına bir eşcinsel geçiyor.... hayatın güzellemesi bu olsa gerek

kocaman olmanın zorlukları

her istediğin yere sığamamak, her istediğin yerden geçememek gibi sıkıntılar cabası.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği filmler

senin için

aslında yapılan her neyse onun için değil de, ilişki için yapılmıştır. biraz bencilce de olabilir bu durum. zira sevdiğimi mutlu etmek beni de mutlu etmeli. garip bir çizgisi var bu durumun. bir taraf bu şefkatli yaklaşımı kötüye kullanmaya başlayabilir. işte o zaman sorgulamalar başlıyor. tamamen iyi niyetle yapılanlar, giderek sorumluluk haline geliveriyor. neticede hepimiz az ya da çok benciliz. asıl mesele bunu sınırlayabilmekte.

bulge

kot pantolonda o kadar seksi durur ki..

homoloji

"sansürcü" değil de "hassasiyeti olan" bir sözlüktü kendisi.* homofobik ve transfobik söylemle birlikte herhangi bir ayrımcılığa müsamaha göstermeyen, cinsiyetçi entryler girilmesinin, cinsiyetçi küfürler edilmesinin, faşizan, militarist, heteroseksist dil kullanılmasının hoşgörülmediği ve düşünülenin aksine politikanın çokça konuşulduğu ve kısıtlanmadığı bir sözlüktü. lgbt aktivizminin bir ayağı olarak da düşünüldüğü ve o şekilde işlediği için zaten kendisinin politik bir duruşu ve anlamı vardı. kapanmak zorunda kalması da daha önce de açıkladığım gibi çok kişisel bir sebepten ötürüdür.

dahi anlamına gelen de

sokak dili ve edebiyatına göre ayrık olmayan de'dir. gramerini zikeyim sana bişi* olmasın.

sigara içip toplu taşıma aracına binen insan modeli

spordan yeni çıkmış, saçı hafif ıslak, parfüm sıkmış insan modeli varsa umrumda olmayacak olandır. kokusunu bile hissetmem.

matthew mcconaughey

kendisinden pek haz etmemekle beraber dallas buyers club'taki performansına şapka çıkardığım, soyadını amerikalıların bile zor okuduğu oyuncu

michael haneke

kendisini anlamak için, türkçe'ye "haneke haneke'yi anlatıyor" adıyla çevrilmiş, "haneke par haneke" adlı hacimli kitabın okunması tarafımdan önerilen yönetmendir.

http://www.idefix.com/kitap/haneke-hanek...

yazarlardan lut kavmi'ne mektuplar

hoşlanılan kişinin ütopyadan olması

acele edin ölüyoruz

kilis'te yayınlanan gazete ilan metni.

peki neden 21 kişi öldükten sonra ve neden bu yolla. ilan yolu ile hayatta kalmak yerine neden sokağa çıkmıyor bu insanlar. yani hayatta kalma arzununun bile samimi olmadığı şu zeminde bir şeyleri sorgulamak cidden zor. üstelik tepkiyi dile getirenler yine siyasi temelli ortada ölümlere yönelik bir halk tepkisi gene yok. yani insan cidden hayret ediyor.

http://m.milliyet.com.tr/gazeteye-ilan-v...