bir anlık cesaret ile yapılan şeyler

10 yıl ödemeli yüksekçe meblağda kredi çekip ev almak.
bundan 2 sene önce iliklerime kadar sömüren bir işte çalışıyordum.
sistemin çarklarındaki bir dişliden farksız olduğumu hissettiğim anda operasyon müdürüne gidip "işten çıkmak istiyorum" dedim ve nedenini sorunca "potansiyelimi köreltiyor" cevabını vermiştim.
sonuç mu? 2 hafta sonra bir üst departmanda daha iyi bir maaş teklifi yapmışlardı. kapitalizmi ben yok edecek değilim sonuçta.
lise 3' e gidiyodum. öğretmen eksikliğinden ve okulun son dönemlerinden ötürü günde 2 dersten sınav oluyoduk. bir keresinde bir gün son ders bitecekken onca zaman ailevi işlerinden okula gelemeyen geometri hocamız yarın sınav olacağımızı söyledi ve bir sınav hazırlık kağıdı verdi 20 sorunun 10 sınavda çıkıcak. zaten günde 2 olan sınavımız 3 olmuştu. biz birkaç arkadaş hazırlandık o günün akşamımda ama sınıfın çoğunluğu diğer 2 sınavla uğraşmaktan çalışamamıştı. uzattım farkındayım sınav vakti kağıtlar dağıtıldı 40 kişilik sınıfta bizim 4'lü grup dahil 7-8 kişi harıl harıl çözüyoruz. baktım sınıf ofluyo hoca da farkında ama bişi yapamıyodu. öyle bir hal vardı ki be bileyim içimden his olarak fark ettim biri boş kağıt bırakıp çıksa da peşinden herkes çıkacakmış gibi.bende ayağa kalkıp hocaya böyle olamayacağını haksızlık olduğunu yaptıklarımı silip boş kağıt vereceğimi söyledim sesli. sınıfa da ben bıraktım geliyosanız gelin demiştim. sonra herkes paldır küldür uçarak sınıfı boşalmıştı. sonra ne mi oldu öbür haftaya attı hoca sınavı aynı çalışma kağıdından herkes geçmişti. aklıma bi bu geldi çılgınca değil gibi ama neyse.
en yakın arkadaşına eşcinsel olduğunu söylemek.