bir kişi sebebiyle tüm sözlüğü yok saymak

zor olan yerine kolayı tercih etmektir. kişisel meseleleri yaşadığın ortamdaki tüm kişilere yansıtmak gibi. bir nevi eşcinsel hoşgörüsüzlüğüdür. sözlük bir kişiye ait değildir, ortak yaşam alanıdır. kendime uyarlarsam "sözlükte sevmediğim biri var diye sözlüğü mü kapatmalıyım?" ile aynıdır. yersizdir. ucuz olmayın.

(bkz: allah akıl fikir)
(bkz: eşcinsel psikolojisi)
insanların kendi yaşantılarına bakmaksızın başkalarını dile dolaması, aforoz etmeye ve karalamaya çalışması ile doğru orantılıdır. bencilliği bir kenara bırakıp sözlüğün sosyal bir ihtiyaç olduğu gerçeği ile hareket edildiğinde bir yere varılacağı unutulmamalıdır. her ne olursa olsun yazarların ve entrylerin göz ardı edilip birisine mal edilmesi söz konusu bile değildir. eline beline diline hakim olmak şartıyla burda bulunmak oldukça keyiflidir. sorumluluk sahibi insanların fütursuzca yaşayamayacağını ve sözlüğü de buna alet edemeyeceğini gösteren bir gerçektir.velev ki sözlüğümüzde en alasından hayat dersleri verilmektedir.
sevmediğim biri varsa sözlükte inadına daha çok yazarım lan ben. nasıl bi sistemle çalışıyor bu insanların kafası anlamak zor. saçmadır.
yine bir şeyler dönmüş anlaşılan sözlüğün kapalı kapı arkalarında.

kimseye zararı olmaz, sözlüğün çarkı bir şekilde döner, bu devran gibi!


nowtheworldisgone imjustone'ın bir dönem yaptığı sanılan, halbuki öyle olmayan durumdur. adam çok yoğun duygu halleri yaşadı ve kafasını hala toparlayamadı. durup durup düşünüyor hala bile. aseksüelliğine geri mi dönse diye kafa yoruyor. bilemiyor.

böyle durumu. ben biliyorum, şahidim *

(bkz: çift kişilik)
gerek olmayan harekettir. o kişiyi sevmiyorsan yazdıklarını okumazsın olur biter.ha fikir ve görüşlerine açık bir saldırı varsa sen de derdini yazarak anlatırsın.eğer seni seri halde eksiliyorsa gene umursamazsın artı oy amacıyla yazmıyorsan tabii.
bir yazar * için başlıkta bahsi geçen o "bir kişi" bendim. sonra durumla ilgili kendimi oldukça kötü hissettim. insanların gerçek hayatta ne tür güçlüklerle uğraştığını bu tür sanal gerginliklerden bile çabucak etkilenebileceğini kendime hatırlattım ve durumu telafi etmeye çalışmıştım. kabul edelimki, buradayız çünkü aidiyet ihtiyacımız var her insan gibi. bu sözlük de bu ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız bir kanal. ve sadece bir kişinin bile bu aidiyet gelişimini engelleyebilir olması benim için çok anlaşılır bir durum. ben sadece "ben gidiyorum arkamdan ağlayın şimdi" muhabbetini acayip çocuksu ve rahatsız edici buluyorum.