çağatay ulusoy'un hapse girecek olması

beş yıldır devam eden ünlülerin de bulunduğu uyuşturucu davasının karar bağlanması sonucu yaşanacak olay. mahkeme çağatay ulusoy ve gizem karaca'ya "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 4'er yıl 2'şer ay hapis cezası vermiş. cenk eren ise aynı suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış. sanıklara verilen cezalarla ilgili herhangi bir erteleme ve geri bırakma kararı uygulanmadığı belirtilmiş.

(bkz: içerde) diye espiri yapıcam ama* diziye de yeni başlamıştım. ayrıca ilk netflix türkiye yapımı olan süper kahraman dizisinin çekimleri de başrol çatocum yüzünden durdurulmuş.
https://www.google.com.tr/amp/s/www.soz...
bugün çıkan haberlere göre; gizem karaca’nın evinde esrar öğütme makinesi, çağatay ulusoy’un evinde 7.9 gram esrar, çağatay ulusoy’un menajeri selin boronkay’ın evinde ise 3 gram bonzai, 3 paket esrar sarma kağıdı, sarma makinesi, 39.4 gram esrar, 2 enjektör ve 1 extacy hap ele geçirilmiş.

gizem karaca'nın açıklaması: “esrar öğütmede kullanılan düzeneği viyana’da sarımsak öğütmek için almıştım. esrar hazırlanmasında kullanıldığını bilmiyordum.”
laçka olmuş bir hukuk sisteminin geç gelmiş olan sözüm ona adaletidir. ee nolmuş yani esrar içtilerse. sanki hiç kimse içmedi esrarı gençliğinde. sanki herkes sütten çıkma ak kaşık. ulan bunlar ceza alsın diye yırtınanların geçmişleri kim bilir hangi boklu değneklerle doludur da, şimdi kendi bunlara oh çekiyor. insanların kariyerlerinii geleceklerini nasıl mahvederiz, nasıl daha çok milleti bunaltırız, nasıl daha çok isyana sevk ederizin sonuçlarıdır bunlar. daha da çok karşımıza çıkacak bu tarz haberler. hele bir yaklaşalım seçimlere bak neler oluyor. seyreyle cümbüşü.
sosyal medya eleştirilerinde uyuşturucu kullanmakla, ticaretini yapmak arasında sapla samanın karıştırıldığı, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan az bile ceza aldıklarını düşündüğüm dava.
hayır onca dizilerden reklamlardan kazandıkları paralar nelerine yetmiyor da bu işin içine ticaretine giriyorlar anlamıyorum. içene kullanana karışan yok ki. bak yıldız tilbe'ye kadın yıllardır çeker durur. bir kere de içeri almadılar yani. doyumsuzluk böyle bişey işte.