cengiz abazoğlu

aşkın nur yengi nin deli gönlüm klibinde de oynamış olan tatlı modacı herif.
hayatımda böyle bir konuşma ve ses tonu göremeyeceğime emin olduğum ve mesleği kendini bunalımdan bunalıma atan çoğu insanın erişebileceği zirve; moda tasarımcılığı; olan pastel renk düşkünü ve türkçe katili.

şimdi irdelemeye baştan başlayalım;
ses tonundaki deli edesiceliği anlamak için ondan bir masal dinlemek şart bence; hansel ve gratel bu iş için oldukça iyi bir başlangıç niteliğinde sanki. küçüklere korku masalı anlatan ve sesi daha yeni yeni kartlaşmaya başlayan ergen tonu var; konuşurken kulağı tırmalamayı geçtim koparıp atan o inişler, çıkışlar ve bütün bunlar yetmiyormuş gibi sözlerini desteklemek için kullandığı el, kol, bacak, omuz ve vücudun tüm üst grup hareketleri eklendiğinde dinleyen de fütursuzca o sallanmaya eşlik ediyor.

tam bir türkçe katili; anlatım bozukluğu konusunda üstüne tanımadığım nadir insanlardan. bunların ikincisi mustafa topaloğlu olur; cümleye başladığı andan sonra ne demek istediğini unutmuş vaziyette entry girmeye devam eden sözlük yazarı sendromu var biliyorum kendisinde. cengiz abazoğlu'nun konuşmalarına az çok dikkat ederseniz ''eminim, mutlaka ve tahmin ediyorum'' kelimelerini aynı cümle içinde nasıl hunharca kullanabildiğini siz de farkedeceksiniz.
gamzeli, sempatik, tatlı adam. moda bilgisini bilemem, eleştiremem sevgili sözlük. o kadar uzun süreli izlemişliğim yok