chp 36. olağan kurultayı

genel başkanın seçileceği kongredir. kk'nın koltuğu muharrem ince'ye devretmesini bekliyoruz. lakin pek umut yok gibi duruyor. kk ile chp devam edecek olursa artık chp'den bir şey beklenilemeyeceğinin kanıtı olacaktır. iyiden iyiye her ne kadar istemesem de iyi partiye göz kırpmaya başlayacağımdır. ki sanırım benim gibi düşünen milyonlarca oy sahibi de bu kararla oy kullanacaktır.
...ve chp bittiğini resmen duyurmuş oldu. kk yine seçildi. tahmin ettiğim gibi chp'ye bundan önceki tüm seçimlerde oy verenlerin büyük çoğunluğu iyi partiyi bir kurtuluş çaresi olarak görmeye başladı. önümüzdeki yıllar içinde türkiye'yi gerçekten ne bekliyor bilmek imkansız lakin tahmin etmek zor değil. hayırlısı olsun demekten başka çare kalmadı. sürekli kendini tekrarlayan bir muhalefet artık muhalefet değil, saray'ın mhp'den sonraki ikinci arka bahçesi haline geldi. 2019 da seni başkan yaptıracağız dediler. bitti.
resmen partinin patlaması olayı. değişim şarttı. yazık oldu, şimdi iyi partiye, ak partiye falan kayacak oylar. ülkenin geleceği için şuanki hükümetin ekmeğine güzel bir yağ bal kaymak sürmüş oldular. helal ossun!
kurultay sonrası ekşide yapılan "bugün seçim olsa kime oy verirdiniz" anketinde durum kesin olarak iyi parti'nin lehine gidiyor. 26 bin oy kullanılmış şu ana dek. sadece yazar olanlar değil linke tıklayıp giren herkes oy kullanabiliyor. yani bunu görüp duyan ülkenin her kesiminden insanlar oylayabiliyorlar.
link;http://www.strawpoll.me/14997174
buna göre büyük ihtimalle ilk seçimde iyi parti en azından koalisyon hükümeti kurulması adına zafer kazanmış olacaktır. chp avucunu yalayacak, aynı mhp gibi eriyip gidecektir.
kötü olan ise yine bir sağ partinin iktidar ortağı olmasıdır bence. yine sağ, yine ortak siyasi islam tabanı ve belki biraz atatürk'çü aydın düşünceler...