christina aguilera

gospel , r&b , soul , pop , jazz tarzlarında şarkıları olan 4 oktavlık sese sahip sarışın, mavi gözlü tatlı mı tatlı mı * sesine ve kişiliğine hayran olduğum spinto soprano ses türüne sahip amerikalı bayan sanatçı ve söz yazarı.

whitney houston , etta james ve barbara streisand gibi güçlü seslerin hayranı olduğunu dile getirmiştir.
ama (american music awards) 2011 de uzun bir aradan sonra karşımıza çıkan bayan solist müthiş bir sesi var ve artık camış gibi ayıptır söylemesi katana gibi olmuş. your body klibini yayınladıktan sonra da bir değişiklik göstermemiş ki bana sorarsanız bu hali çok daha güzel neyse röportajında sorulan zayıflamayı düşünüyor musunuz sorusuna hayatım boyunca zayıftım şimdi şişman gezeceğim cevabını vererek 0 bedenlere meydan okumuştur.
buda son halidir.
bi ara elektronikpop müziğe özenip denemiştir ama bence eski pop şarkıları kadar etkili ve güzel olmamıştır. zaten o güzelim sesi elektropop'la harcamak saçmalık. şimdiyse tekrar eski haline dönmüşe benziyor lotus isimli pop albümü çıkardığına göre. back to basics ve stripped albümleri halen dinlenir bence.
ceelo green'in xmas için yapmış olduğu albümdeki son düetleri gayet başarılı. xtina bir parçayı da kötü yorumla da şok olayım ya.

baby it's cold outside;
dayatılan güzellik ölçülerini alt üst eden gırtlağına kurban olduğum hatun.

da döktürmüştür.
şu performansı ile beni benden alan minik ama dev sesli kadındır.

madonna ile öpüşen diğer şarkıcıdır. ama madonna'nın britney ile öpüşmesi daha büyük etki yapmıştır. hatta çoğu insan christina'yı öptüğünü bile bilmez.

son dönemde aldığı kilolar sebebiyle eleştirilen sesi son derece güçlü kadın vokal
lisedeyken stripped albümünün değerini anlamamışım, özür dilerim christina, o zaman da bir numaramdın hala öylesin
burlesque filminde daha da beğendiğim kızımızı.
not myself tonight ve your body şarkıları ile beni benden alan şarkıcıdır.

walt disney'in çocuk stüdyoları tarafından yetiştirilmiştir. onun döneminde britney spears ve justin timberlake'te bulunur. ilk ciddi çıkışının walt disney stüdyoları tarafından çizilen mulan çizgi dizisinde seslendirdiği reflection şarkısı ile yapmıştır.

bence dinlemeyin, adetim olduğu için paylaşıyorum. sevmezsiniz. vaktinize yazık.


back to basics albümü çok özlenen şarkıcı.
lady marmalade'ın en güzel bölümü. kendisinin the voice within şarkısı hani dünya üzerindeki en güzel, en anlamlı slow şarkı olabilir,dinleyin dinletiniz.
tam bir yetenek harikası olduğunu farklı bir kulvarda da kanıtlamış kişilik.join team in britney bitch*
you are beautiful no matter what they say diyerek kendimi kabullenme zamanlarımda büyük bir buhran yaşamamı engelleyen sanatçılardan biridir. sözlerin geçtiği şarkısı olan beautiful klibindeki lgbt ve anoreksi bireyler bu dünyada yalnız benim olmadığımı ve tüm insanların kusurlarıyla güzel olduğunu kavramamı sağlamıştır. teşekkürler christina i am beautiful like you say.
evlenmenin yaramadığı şarkıcı.