darbe after party

osmanlı marşları, tekbir, sela, silah ve korna sesleri ile devam eden kutlama biçimi. neyi kutluyorsunuz ben anlamıyorum? 300 kişi öldü, zaferiniz bu mu? evet her şey yolunda, ülke kurtarıldı. insanlığımızı ne ara bu kadar kaybettik? basın kornalara, eğlenin, neyi kutladığınızı bilmeden eğlenin. umarım bir gün belanızı bulursunuz.
sokaklarda türk bayrakları satılıyor çünkü ülke kurtarıldı. evet evet, emin olun ülke kurtarıldı.
kamyon arkalarına doluşmuşlar, sünnet çocuğu gibi sokak sokak bağıra çağıra turluyorlar. yüzlerce insan ölmüş, yas ilan edilmesi gerekirken bu şenlik niye? emir kulu 20 yaşında hiç bir şeyden habersiz erleri linç eden, kafalarını kesen, tekmeleyen, boğaz köprüsünden aşağı atan bu ışidvari adamlar hala elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyorken neyin kutlaması bu? gerçekten anlam veremiyorum.
ilahi ve mehter kombinli zafer sarhoşluğu turuna camilerdeki selalarda eklendi. itfaiye niye var diye sorgularken ampul yandı tabi ya köpük party zamanı..
pride after party'den daha coşkulu geçmektedir. #darbeayol
çıldırıyorum! onlar dışarıda böğürüp! zihniyetsizliklerini ilan ederken evde oturmaktan, bir şey yapamamaktan, o günahsız insanları ölümden kurtaramamaktan dolayı çıldırıyorum! çünkü biliyorum ki; bu nefretini nereye kusacağını şaşırmış, eğitimsiz, ilkel, insanlığın vasıflarından zerre nasibin almamış insanların bir amacı yok olamaz da! hayır asla olamaz! bu insanlar bir fikrin, bir ideolojinin gerektirdiği derinlikte düşünme kapasitesine sahip insanlar değil! mental sağlığı asla yerinde olmayan ve toplum hayatını her zaman tehdit eden bir "sürü" olmaktan öteye gidemezler! bu tipler madımak'ta insanları canlı canlı yakanlarla aynı tabandan, bu tipler mini etek giyerse tecavüzü hak edercilerle aynı kafadan, bu tipler ibneleri yürütmeyeceğiz diyen onursuzlarla aynı saftan! bunlar düşünemez! bunlar sorgulayamaz! bunlar yargılama, neden-sonuç ilişkisi kurma, kategorize etme, anlamlandırma gibi üst düzey bilişsel gerekliliklerden yoksun kişiler! yahu oradaki günahsız askerin ne suçu vardı?! siz yıllardır, hep içinizde beslediğiniz o koyu nefretinizi kusmak için bir kanal bulmak istediniz ve buldunuz sadece! rütbesiz insanları katletmek istediniz ve katlettiniz sadece! olay sadece bu! bu sığ zihniyetler, kana susamış vahşiler! tek bir şeyi bilirler; farklı olanı yok etmeyi! çocukları istismar ettiniz, çocuklara tecavüz ettiniz, çocuklara dünyayı dar ettiniz! çocukları canlı canlı kestiniz! göz göre göre cinayet işlediniz! nefretinizde boğulursunuz umarım bir gün! bir de "demokrasi" kutluyorlar! şaka gibi! ülkece paylaşılmış bir psikoz durumu içindeyiz sanırım! aksi takdirde hazmedemiyorum! neyi kutluyorsun yahu neyi?!!!!

(bkz: askeri darbeden kurtulan halkın islami darbeyi sokaklarda kutlaması)