depresyonda olan sevgiliye yardım etme yolları

eğer kisilik olarak pesimist ve negatif bir ruh haline sahip bir sevgiliniz var ise zaman icinde tecrube ile sabit olarak yaratacaginiz, deneyeceginiz ve onaylayacaginiz yollar butunu. tamamiyle subjektif yollar olduğunu belirtmek lazim ek olarak. kisiye, ortama, sahip olunan problemlere gore degisen bir olgudur depresyon.

bu yardım girişimlerinin -kisisel olarak- en onemli kriteri ve amaci sevgilinin yalnizlik hissini gidermek olmalidir. depresyon, birey kendisni yalniz hissettigi anda etkisini artiracak ve zaman icinde kisiyi yamultacaktır. fiziksel olarak yaninda olmadiginiz zamanlarda telefon veyahut internet uzerinden mutlaka gun icinde iletisimi kesmemek lazim.

sevgili depresyonda diye kendisini illa zorla kolundan tutup sosyal aktivitelere katilmaya zorlamayin. zaten psikolojik olarak zor zaman geciren birey sosyal ortama girince kendini uyum saglamaya zorlayacak ve bu zoraki uyum sureci daha da kotu bir husran ile sonuclanacaktir. depresyon kisinin zaman icinde ve kendi benligi ile ustesinden gelinecek bir sorundur, bu sirada istememesine ragmen oraya buraya goturmek, insanlarla zorla iletisim kurdurmak daha da bunalima yol acabilir.

rutin sosyal aktivitelerde fiziksel eforu minimuma indirin.depresyonda olan bir birey zaten iyi beslenemediginden ve enerjisiz oldugundan, yeniden enerjik hissetmedikce asla ama asla uzun yuruyuslere, bisiklet kullanmaya veyahut bunun gibi haldir huldur kardiyo aktivitelerine sokmayin. zaten sosyal isteksizligi olan sevgili her ne kadar o gun size uyum saglasa da sonrasinda cok daha fazla bitkin hissedecektir kendini.

depresyon sebebi her ne ise bu problem cercevesinde hayattan ornekler verin, bu sorunun sahibinin sadece kendisi olmadigini, baska insanlarin da ayni sorunlarla bogustugunu ve bunun zamanla ustesinden gelebildiklerini gordugunde birey daha da motivasyon kazanacaktir.

her zaman duygusal ilgiyi yuksek duzeyde tutun (ama icine edecek kadar da bunaltmayin, ayari iyi tutturmak onemli). eger bireysel olarak yogun bir is/okul hayatiniz varsa bile onla gecirdiginiz zamanlarda bu konuyu kendisine yansitmayin, zaten asiri hassas olan duygusal dengesi yamulacak ve 'kendi sorunlarim ile seni de batiriyorum' moduna girme ihtimali yuksektir. onunla vakit gecirmenin aslinda sizin icin bir yuk degil bir amac oldugunu, zamaninizi onla gecirmekten mutlu oldugunuzu hissettirin.

mutlu olun, mutsuz bir insanin yaninda somurtup mutsuz moduna girmek karsidakine guc verecek ve sahip oldugu duygusal buhrani daha da artiracaktır.
eğer seks yapacak enerjisi varsa, depresyonun boyutunu bilmiyorum ve şu anda tellerimden dolayı sekse aç birisi olarak yazıyorum bu satırları, güzelce düzüşün.
bence keyfi yerine gelir. zaten erkekler rahatlamak için seks yaparlar, kadınlar gibi rahatken seks yapmazlar.
pardon erkekler her durumda düzüşebilirler. ne diyordum?...
depresyonda olduğunu farkediyorsanız tebrikler...
- yavrum herkes kendi depresyonundan sorumlu olsun, depresyonsuz insan mı kaldı?
- bencilsin sen egoist
- kelime dağarcığın mı dar ? ikisi de aynı anlama geliyor...
- sen busun işte busun sen bu bu bu
- ignore
beraber el ele binadan aşaa atlayın.
"depresyondan çıkınca gözünü açıp aldatmasa bari" denilen sevgili. malumum olacağı veçhile, ruh halini düzelttiğim pek çok ex'im tarafından boynuzlandığım için duruma göre depresyonda kalması faydalı olabilir.
kendi haline bırakın, ne yapsanız yaranamazsınız zaten bundan sonra. ya sizi bırakıp çıkar depresyondan ya da futurelavirs in kaderi gibi çıktığında gözü açılıp yüzünü dışarı dönebilmektedir. kendi depresyonlarınızla mücadele edin bu durumda siz de.
depresyonun kaynağını bulmaya çalışın. çıkan sonuç sizseniz geçmiş olsun, artık üzmekte ısrarcı olmayın.
bol bol çikolata yedirin ne derse tamam deyin. zamanla düzelecektir.
tutun kolundan psikoloğa götürün, adamlar burdan ekmek yiyor dükkanın önünü kapamayın.
öncelikle bulabiliyorsanız kendinize depresyonda olmayan bir sevgili bulun. bulamıyorsanız sevgilinizle birlikte içinizi bunaltan konuları sevgilinizle paylaşın ve kendinizin de depresyonda olduğunuza onu inandırın. kendi dertlerinizle adamı öyle bir boğun ki, adam da benimki de dert mi desin. unutmayın çivi çiviyi sökecektir.
onunla depresyona girmek. sevmek fedakarlıktır sonuçta ^^
sorunun sizde olduğunu düşünüp tekmeyi basması durumunda fazla ısrar etmeden arkanızı dönüp gitmeniz.