dilber hala

gülse birselin avrupa yakası dizisi için yarattığı, binnur kaya tarafından oynanan karakter. adanlı, azgın yaşlı teyze rolünde ve gülse birselin kalemiyle sloganlaşmış sözlerin sahibi. <br> <br>örn: hoşşik, tirledim haa, ben lafımı ortaya korum, beğenen alır, beğenmeyen bırakır kaçar
osmaaaan bu sıskaynan olmaz guzum, bu sıskaynan olmaz yawrum bak gedelim meyremi alacaam ben sana.. diyerek dizi boyunca ustalığını konuşturmuş binnur kayanın hayat verdiği karakter.
erkeğin güzeli, çirkini olmaz <br>efendisi olur, iti-kopuğu olur <br> <br>terazi var, dartı var <br>herşeyin bir vahtı var..
deeelmi maşşallah pammbık gibisin vs söylemleri ile memleket şivesini ön plana çıkaran ve çokta iyi kullanan usta oyunculardan biridir.
dokanmaaaaa.her yerlerimi ellediiiiiiiii.(bkz: burhan altıntop) <br>
adananın ebedi bakiresi, <br>volkan tarafından kıçından vurulan osmanla dilber hala diyaloğu; kadının posterini eve asmayı bile düşünmüşlüğüm var.* <br> <br>-niye deneliyorsun osman otursana kuzum <br>-yok, yok böyle daha rahat hala <br>-basurun mu var? <br>-hayır hala <br>-utanacağ bişey yoğ oğlum, ne utanıyon oğlum bende de var <br>-yok hala <br>-oğlum babanda da var bahattin amcanda da var, bütün ailemizde var çoğ şüküür, çok et yiyoruuğ ondan oluyor, zenginlikten oluyoo, ne utanıyoosun oğlum, gurur duy <br>-halacım istersen artık keselim <br>------------------------------------------------- <br>ve güzellik tanımı unutulmamalı; <br> <br>-şişkonun güzeli oolum, genc irisi. bakale, meryemin bi elleri var, böyle hamur açmışın gibi, yumuk yumuk. her bi barnağının boğumuna bi fındık oturtursun, o kaddar güzel gız. <br> <br>------------- <br>ve açık sözlülüğü; su veren makbulenin maruz kaldığı laflar: <br> <br>- yüreğin sıfatından daha güzelmiş... <br>-bakmaz gıçının samsağına çıkar dağın yünseğene <br>--------------- <br>tahsin beye olan sevgisini ifade ediş şekli; <br> <br>ata binesim gelir <br>dağı dövesim gelir <br>elin oğlu nem olur <br>hergün göresim gelir <br>---- <br>bağa girdim yaprağa <br>doyamadım sarmağa <br>o yar benim olmadan <br>girmem kara toprağa <br>--- <br>şu dünya datsız duzsuz <br>kara bahtım da mutsuz <br>sevilenler iyi hoş <br>sevenler hep mutsuz <br>--- <br>adana <br>ın köprüsü <br>çağıl çağıl çağlıyor <br>bu yar senin arkandan <br>nazlı nazlı ağlıyor. <br>--- <br>kara kara kazanlar <br>kara yazı yazanlar <br>cennet yuzu gormesın <br>aramızı bozanlarr.... <br> <br>(bkz: dilber koçarslanlı) (bkz: dilber hala sözlüğü)
ergenlikten ve çok kısa sürmek zorunda kalmış olan tiyatro dönemimden bir kare. yakışmış mı? becerebilmiş miyim? yorumu size kalmış !!!*

binnur kaya harikalarından manilerine sağlık çok severim kendisini