dinin saçmalıkları

herşeye günah denmesi .
kadınların meta yerine konulması, hayat gayelerinin erkeklere hizmet etmek olması.
tanrı önce ademi yarattı. sonra onun kaburga kemiğinden havvayı yarattı. buraya kadar tamam. gariplik bundan sonra başlıyo. havva, 100 yıl boyunca her sene, biri erkek biri kız, ikiz doğuruyor. hadi buna da mucize, allahın hikmeti diyelim. iyi de abicim, bu çocukların çapraz eşleşme şeklinde, yani bu senenin erkeğiyle, gelecek senenin kızı, bu senenin kızıyla, gelecek senenin erkeğini evererek, insanlığın çoğaldığını iddia etmek ne? ben sallamıyorum arkadaşlar, tüm kutsal kitaplar yaratılışı bu şekilde açıklıyor. düpedüz ensest la bu? eee o zaman niye bütün kutsal kitaplarda ensest günah? tanrı niye fikir değiştirdi? daha sonra fikir değiştirmek yerine, en başta ademle havvanın yanına, mesela bi ismaille kezban yaratamaz mıydı? tek başına bu hikaye bile, din denen mecradan koşarak uzaklaşmama, kendimi bulmama yetmiştir.
sizi bilmem ama ben dinin tüm saçmalıklarıyla büyüdüm ve bu hale geldim hatta şüphe duymaya başlıyorum artık

dinde önde gelen adamın biri gelmiş cennette her erkeğe istediği kadından 10 tane

bir gelmiş 3 gen vücüdlu müslüman olur mu ?

diğeri 15 yaşındaki kızla evlenmek sevaptır .. bunun açıklamasını vereyim zamanında savaşlar oluyormuş hz muhammed döneminde bu yüzden erkek nüfus az diye bir den fazla eşleri varmış yoksa tek eşliymiş

escinselik günah diyen adama gelince . ben kimsenin hayatında en ufak bir dedikodu kötü bir kelime kullanmam haram mal yemem kimsenin hakkını yemedim adam öldürmedim bunları yaptım diye eğer benim yaptığım günahsa .. siz imamlar başta olmak üzere her hafta camiye yardım bu paraların kaçı yardıma gidiyor
cami allahın evi diyorlar ama niye paralı ?
insanlar hiçbirşeye inanmamaktansa tanrıya inanmayı tercih ederler.
islamiyet dini adına varlığına inanmadığım şeylerdir. *
kutsal kitapları okuyup anlayanlar ateist olur... okuyup anlamayanlar dindar olur... hiç okumayanlar yobaz olur... bana ait olmayan ama altına imza atabileceğim bir söz. kime ait olduğunu bilen varsa yazsın sevabına...

edith: nikola tesla söylemiş efenim.. smokebl ve greenday hatirlattilar.. saolsunlar..
kavramlar karmaşası aslına bakarsanız. açıklanamayan bir olgu var ortada ve savunulan bir çok görüş var olduğu kanıtlanamayan bir yaratıcı, elçileri, elçilerinin mucizeleri. saçmalık olarak adlandırılması biraz snop çünkü milyarlarca insanın öyle yada böyle bir çok dine inancı var. bireysel gereksinimlerin karşılanması konusunda bir tutamak belkide ama bir çoğu insan olmanın gerekliliklerinin önüne geçiyor.
valla nerden tutsan elinde kalan bi olgu din. bug çok fazla. buraya yazsam şimdi 1 sayfa sürer.
dinler saçma oldukları için dindir. dinde saçmalık aramak da bir tür saçmalıktır o yüzden. * işin özü herhangi bir dini herhangi bir mantık düzlemine oturtmak imkansız gibi bir şeydir. çünkü bu gerçekleştiğinde din din olmaktan çıkıp bilim olur. ama çelişki başka bir şey. ve evet milyonlarca bulunabilir aranırsa ama insan sonuçta saçma bir varlıktır, bu tür saçma bir şeye ihtiyaç duyuyoruz naapalım.
okuyunca vay arkadaş ne saçma şeylere inanıyormuşum dedirtmeyen başlık.inanmamak bir özgürlük olduğu gibi inanmakta özgürlüktür.özgürlük ise başkalarının düşüncelerini aşağılama ve baltalamaya çalışmada sona erer.
dinin saçmalıkları olduğuna inanmıyorum ama dindarların saçmalıkları var, dinler yüzlerce binlerce yıllık insanlık birikimidir ve manevi tatmin sağlar, inanmak güven verir ha tabii bazı dindarlar saçmalıyor bokunu çıkarıyor o ayrı
sonsuz adalet ve merhamet sahibi olduğu iddia edilen tanrı'nın eşcinselleri yaratıp sonra da eşcinselliğin çok büyük günah ve ahlaksızlık olduğunu söylemesi ve fiili livata eyleminde bulunan(eşcinsel ilişki) kişinin recm edilmesini(kafası hariç vücudu toprağa gömülüp, taşlanarak öldürülmesini) emretmesi.
islamiyetle ilgili olarak şunları vurgulamak isterim:
- hırsızlığı, rüşveti, adam kayırmayı ve can almayı makyajlayabilecek değerlerin üretilmesine alet olabilmesi.
- cinsiyetler arasında ciddi düzeyde bir ayrımcılık yapması.
- günahların ve ayıplarının bedelinin bu dünyada değil, öte boyutlarda ödeneceğini garanti etmesi. böylece, kitlelerin isyan edebilme gücünü kırarak, etkisiz eleman ve sabırtaşı rollerine bürünmesini sağlıyor. e tabi ki bu da, egemen sınıfların allahtan tek dileği!