direnişçi öğrencilerin öğrenim kredisi almalarının yasaklanması

öğrenim kredisi ve burs alan öğrencilere yönelik 2013-2014 öğretim yılı için jet hızıyla yapılan insanlık dışı derebeyi değişiklik.

bundan böyle " direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs suçları"nı işleyen öğrencilere öğrenim kredisi verilmeyecek. resim ve heykelin günah sayıldığı cahiliye dönemini, düzenlemenin amacı bakımından da feodal dönemi anımsatan ifadeler kıçla gülünecek cinsten. mesela bu ifadeye göre demokratik kentlerin dışavurumu sayılan graffiti yapmak da suç, duvara resim çizmek ya da "sanat" kabul edilen yazı çalışmaları yapmak da krediyi almaya engel bir suç. acil yasal değişiklikler 20 yılda yapılamazken, direnişle ilgili değişikliğin bir kaç gün içinde yasallaşması, türkiye'nin rte'nin kişisel buyruklarıyla yönetildiğinin en bariz örneği. "madem ülkede buyruk ve ferman düzeni işliyor, raflarda yer işgal etmekten öteye gitmeyen tonlarca çöp yasayı da müsait bir yerlerine soksunlar" dedirtti.

öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler:

http://www.kyk.gov.tr/web/2013_KREDI_ORT...
şimdiye kadar, kredi ve burs alabilenler arasında, direnme eğilimli dünya görüşüne sahip 3-5 öğrenci vardıysa da, onların da artık alamayacağını belirten haberdir. dış işleri bakanı ahmet davutoğlu'nun oğlunun bile fakirlik bursu kazandığını görünce, yandaşın fakiri, zengini bitecek de bize sıra gelecek, o zamana kadar zaten emekli oluruz.