dizi özeti

televizyon kanallarının reyting için nemalandığı dizi furyasının son ayağı. o haftaki dizi süresi boyunca geçmiş bölümün tamamının- iyi niyetle yaklaşırsak tamamına yakınının- özet adı altında gösterimi. reklamlarla beraber düşünülürse duyurulan yeni bölümün saatinden en az iki saat sonra ekran karşısına geçmek yeterli.
arka sokaklar: her bölümde polisler suçluları yakalıyor amk

akasya durağı: ya sinan zengin olur. ya osman aganın kıznı kaçırılır. ya para bulur yada hırsızlık oluyor sanırım senaristlerinden herşey anlaşılıyor. http://galeri3.uludagsozluk.com/165/akasya-durağı-senaristleri_198194.jpg

kurtlar vadisi : sonunu düşünen kahraman olamaz

lost : sonlara doğru çok bozdu.

kavak yelleri: kanka ayağı göt ayağı

ezel: intikam sike sike alınır yiğen

aşk-ı memnu: hayır bunu söyliyemem
bir dizinin her hafta yeni bölüm yayınlanmadan önce bir önceki bölümünü makul şekilde 45 dakikada özetleyen ve seyirciyi bir diziyi 3 saat izlemekten kurtarmanın yanı sıra, gereksiz ayrıntılardan sıyrılmış halde daha rahat ve konuyu anlayarak izlemesini sağlayan, aslında normal dizi süresi olması gereken sürede yayınlanan kısmı. türkiyede diziler 4 saat sürer, çünkü medyamız tv akışını dolduracak nitelikte yayınlar bulamamakta/yapamamakta, o kanalların sahipleri de televizyonculuktan zerre anlamamaktadır. dizilerle ilgili bu konu bizi kültür endüstrisine götürür, ancak burada kesilmesi lazım gelir bu entrinin.