düğün günü misafirler için otobüs tutulması

akrabalar, evlenilecek insandan daha çok seviliyorsa, iş ve para yükü karşı tarafa yıkılmamalı. hatta karşı tarafa otobüs tutmasını teklif bile etmemeli ki, ileride çıkacak kavgalarda bu konu koz olarak kullanılmasın.
eğer tutulmaz ise bazı muhitlerde son gün düğünlerin iptal olduğu; hasbelkader iptal olmamış ise iki taraf arasında ölüm küslüklerinin yaşandığı aşikardır.
ayrılmak için çok ciddi bir sebep değilse de,yeterince gerginlik sebebidir.
ve evet katılacak akrabalar için otobüs tutulması gayet düşünceli,zarif bir davranıştır.
sonuçta senin için kalkıp kimbilir nerelerden zahmet edip geliyorlar,belki hediye de verecekler.
damat adayı keşke tutsaydı,hatta kendi teklif etseydi dedirten başlık olmuştur.
düğüne yaklaştıkça kız ve erkek tarafı gerginlikleri her zaman masadadır. aslında evlenecek çift için iyi bir sınavdır. ailelerin dolduruşuna gelen zayıf ilişkiler doğal seleksiyon misali yiter gider.

kişisel görüşüm; akrabaların transportu için ayırılacak bütçe; düğün/balayı bütçesine eklenir çiftimiz kendilerine harcamış olur. gelmek isteyen akraba her şekilde orada olur zaten*
potansiyel damadın haklı olarak sergilediği tavırdır. zira ablam evlendiğinde köyden gelen misafirler için bir değil iki otobüsü tutan kişi babamdı.kız tarafının bitmek bilmeyen istekleri sonucu damadın da sinirleri gerilmiş olabilir. ayrıca geleneklerimize göre nişanı yapan kız tarafıdır. bu olayda geçen kız tarafı cimridir. oldu olacak nişan için salonu da damat tutsun (eminim öyle de olmuştur.)
ayrılmakla iyi yapılmış üstelik yetmemiş çekilip vurulsaymış tam olacakmış..

bunun gibi bir sebepten ayrılacak çiftler hiç evlenmeye kalkmasalarmış daha iyi..

sudan sebep resmen..

ablacım diş bileyeceksin biliyorum da içine yokmuş bunu de hele..

adam paçayı iyi kurtarmış valla.
helal olsun.
en son çocuklarımın sünneti için hem annane hem babanne tarafı için yaptığım iş. zor oluyor gerçekten. fakat düğünler insanların biraraya gelmesi için de bir fırsat. kesenin ağzını açmışken onu da yapmak lazım. ayrıca düğünlerin öncesindeki günler gergin geçer, sabırlı olmak lazım, üç beş kuruş için kırmamak lazım.
kezban olmanın zorluklarından yalnızca birini anlatan başlık