dünyayı değiştirmek

yaşam kendimizden başlar... çünkü her şey " 0 " dan başlayıp 1 ile devam eder, sonrada çoğalır çoğalır çoğalır... biz değişirsek dünyada değişir
dünyayı değiştiremezsin, dünyanı değiştirirsin. senin algı dünyandaki dünyanın değişmesi demek aslında dünyanın değişmesi demek. çünkü dünya, aslında senin algıladığın ve bildiğin yerden ibarettir senin için. o halde ilk savımı yalanlamış oluyorum. yani dünyayı değiştirebilirsin. ama kendi dünyanı, benim dünyamı değil. bu sefer de ilk savımı doğrulamış oluyorum... siktir et işte, kasmaya gerek yok. yaşa gitsin.
insan ırkının son 100 yıl içinde yanılmıyorsam onlarca türün sonunu getirerek yapmayı başardığı eylemdir. hatta bu insanoğlu bu eyleme devam etmekte küresel iklim değişimini köklemektedir. zikinde midir bu durum hayır değildir. agzına sıctıklarım şuan kaç tane türün yok olma tehlikesinde olduğunun bile farkında değildir. ha biz gayler de ne yapıyoruz. insanlık insanlık diye kıçımızı yırtıyoruz falan. hiç doğa için totomuzu yerinden kaldırmayalım.