eskişehir

geniş yolları, gençlere yönelik rahat ve özgür ortamı ile tam bir öğrenci şehri. yılmaz büyükerşen şehri ihya etti...
morel eskişehir vardı bir dönem. oldukça aktif bir oluşumdu. şimdi ses seda yok, dernek kayıplara karıştı, orada aktif rol alan kişiler sanırım yurtdışına falan taşınmışlar.

şuan aramızda eskişehir'de yaşayan yazar var mı? çok merak ediyorum. bir şey danışacağım.
kent park'ına hayran kalınası sehir. yapay deniz olayı da ayrı bir hava katıyor. hem de kültür baskentimiz olmustur. kitap okuma oranının en yüksek oldugu yerdir ayni zamanda...

ic anadolu'da olmasina ragmen ögrenciler sayesinde cokca gelismistir.
yine gidesim gelen sehir.

cok seviyorum.
özlediğim, bırakıp istanbul'a döndüğüm için her seferinde pişman olduğum şehir.

her izlediğimde gözlerimi dolduran ve eskişehir'i kısaca anlatan şöyle bir videosu vardır;teşekkürler eskişehir...
güzelim memleketime şimdilerde taşıma kömürle termik santral yaparak havasını kirletmeye çalışıyorlar. tabii bulamadılar bir eksi tarafını güzelim izmirden sonra anadolunun parlayan yıldızını da söndürmeye çalışıyorlar yaa arkadaş hiç mi içinizde güzellik anlayışı yoktur, hiç mi sevmediniz sevilmediniz, güzel olan her şeyi mahvetmek zorunda mısınız bir çekin artık o kirli ellerinizi güzel olan şeylerin üzerinden lanet olsun hepinize.
5 yıl aradan sonra bugün bir günümü geçirdiğim, tr nin en modern şehridir.. yukarıda paris ve amsterdam’a benzetilmiş evet haksız değiller. iç anadolu’da bir avrupa desem abartmış olmam. gün boyu şehir merkezinde ıhlamur kokusu beni büyüledi.. bu duyguyu geçen yıl prag’da yaşamıştım. şehri gezdiğim süre boyunca ıhlamur kokusu burnumdan ayrılmadı.. eskişehir ıhlamur konusunda prag’dan çok daha güzel.. yolunuz umarım bu mevsimde düşer.
yaz okulu için gitmem gereken şehir. çok korkuyorum. eskişehir'i tanıyan bir sözlük yazarı var mı acaba?
iğrenç rezil bir şehir. nefret ediyorum eskişehirden. yaz okulu için geldiğim bu şehirde 2 saat yürümek zorunda kaldım. üstelik hoca gelmedi ve kalacak yer ayarlayamadım.
kısa bir süre yaşadım burada. ulaşımı kolay ama trafiği sıkıntılı olabilen bir şehir. öğrencisi boldur ve bu nedenle daha sevimli görünür ama sanıldığı kadar ucuz olmayan bir şehirdir. anadolu üniversitesi kampüslerini farklı üniversiteler haline getirmeleri de şehirde epey alay konusu oluyor.
  • /
  • 2