evde kedi beslemek

hayvan gibi sabır gerektiren eylem. hele bi de bu minik yaratıklar daha yavru ise sıçtı cafer bez getir.

o kedi kumunun içine pislemezler. götlerinde dolaşırsın o bokları tek tek toplamak için. vileda suyunu rahat günün beş vakti değiştirmek zorundasındır. acıkır, gelir kafanı, beynini siker. kaldığı odayı beğenmez, ev arkadaşlarının odasına gider uyur, elemanlarla papaz olursun. sabahın köründe sırtında iki küçük pati hissedersin. uyutmazlar. canı isterse oyun oynamak ister, istemezse triplere girer. durmadan miyavlar. çiçeklerin anasını ağlatır. evi dağıtır.

hiç bulaşmayın!
avuç içine sığacak kadarken sahiplendiyseniz bence aranızdaki bağ daha da kuvvetleniyor. bir nevi annesiz kalmış bir bebeğe annelik ediyorsunuz. şuan 5 yaşının içinde bir dişi. ailedeki 5. birey*. huyu suyu bi tuhaf ama. bazen kediden çok köpek gibi. her gelen misafire kendini elletmez, tıslar ve gerektiğinde* saldırır.
tek yaşayan kişiler için adeta terapi niteliğindedir. bence pek çok yararı var.
-yalnız hissetmezsiniz.
-canınız sıkkınken durduk yere kendini sevdiren kedi sayesinde keyfiniz yerine gelir.
-yanınızda uyuması aşırı keyiflidir.
-size gösterdiği ilgi ve yaptığı oyunlar ile asla sıkılmazsınız.
-size yüklenen sorumlulukları sayesinde bir canlıya bakmanın gereklilikleriyle asla amaçsız bir yaşam sürmezsiniz. her daim bir anlam ifade eden bir ek amacınız olacaktır.
-paylaşmayı, umursamayı öğrenirsiniz.
-çıkarcı olmayan yakınlıkları sayesinde asla üzülmezsiniz bu da sevgiyi daha saf şekilde deneyimlemenizi sağlar.
-karşılık alamayacak olsanız bile karşınızda bir muhatap olur ve kimseye anlatmak istediğiniz dertleri anlatıp rahatlayabilirsiniz, içinize döker rahatlarsınız. mis gibi dert ortağı ve asla yargılanmazsınız.
- siz de çıkarınız olmadan bir canlıyı sevebileceginizi görürsünüz.
alistiktan sonra kedisiz evde yasamak cok eksiklik hissi veriyor. arkadasimin evinde kaldigimda bile kedimin eksikligini hissediyorum. sanmiyorum hicbir insanin eksikligini bu kadar hissediyim. tek yasamiyorken bile kendini yalniz hisseden insanlar kedi sahiplenmeli bence.
inanılmaz keyiflidir. onu bir de çocuğunuz yerine koyarsanız aşırı bağlanırsınız. verdiğiniz sevginin de karşılığını görürsünüz.
ev küçük,annemler kedi sevemedi,ancak besleyeninkiyle oynamaktan zevk alırım.üst komşumuz bir ara besliyordu sonra onlar taşındı ve yerlerine her şeye alerjisi olan bir veletin ailesi geldi.çocuğun evine girerken anasin üstümüze koku giderici sıkıyor manyak kadin.ve bir sağlık çalışanı olarak söyleyeyim,o çocuğun öyle bir allerjisi de yok.
2 kedi babasıyım.
kediler bambaşka canlılar. her birinin apayrı karakterleri var özellikle tekirlerin. sabah gırlama eşliğinde beni uyandırmaları, yemek yaparken hadi 2-3 parça bir şey pasla bakışları, eve misafir geldiğinde zikim seni tavırları başka hiçbir hayvanda yok.
onlarsız hayat çok yavan olurdu. kesinlikle besleyin bir gün daha önce neden beslemedim diyeceksiniz.
edit: yemek yapmıştım, yemeği yerken mutfak kapisini açık unutmuşum tencereye dalmıs bu 2 canavar. alacaksınız aç kalmayı öğrenin :)
2006 yılında birkaç günlüğüne yapmıştım ve çok harikaydı.