filiz aker

vatan şaşmaz'ı öldürüp kendi canına da kıyan kişi. aslında insan demeye bile dilim varmıyor.
eski manken. iki tane de türk filminde oynamışlığı var. silahlara olan merakı dikkat çekici. güçlü bir kadın imajı çizmiş.

erkekler aşk ve para ilişkilerinde kadınları ciddiye almazlar. kendilerini kadınlardan akıllı görürler. karar verici onlardır. aşık bir kadından zarar göreceklerini düşünmezler. daha da önemlisi kadınlardan korkmazlar. onları hafife alırlar. canım cicim ile oyalarlar. daha olmadı terk ederler. kadın kalakalır.
filiz aker olayı kadın ve erkek arasındaki bu erkek egemen dengeye sıkılmış bir kurşun oldu. ve erkekleri kaygılandıran da bu oldu.
devamı http://siyasihaber3.org/cinayeti-vatan-s...
vatan şaşmaz olayı sonrası ailesinin hatalı davranışlar sergilediğini düşündüğüm kişi. olması gereken şey, aile bireylerinden hiç birinin basın karşısında konuşmamasıydı, buna o gün otelde bulunan yeğen de dahil. travmatik bu olay tamamen emniyet vasıtasıyla yürütülmeliydi. bir anda herkes neye uğradığını anlayamadı. anbean olay tv'den takip edilebilir hale geldi. tüm gereksiz ayrıntılar ve yargılamalarla. reyting uğruna yapılan gurursuz ve onursuz habercilik (!) aileyi de tümden yargılayan bir biçime dönüştü çünkü. ailenin kriminal bir yapısının olduğu dile getirildi. ebeveyn eceliyle mi ölmüşmüş yoksa öldürülmüş müymüş. sözde psikologlar olayı - kendileri psikolojik vaka olarak görünmelerine rağmen - "bilimsel" açıdan yorumladı. ailenin diğer bireyleri başka suçlardan cezasını çekmekte ya da çekip çıkmış ve artık hayata sıfırdan tekrar başlamışken, belki de maaş ödenen stüdyo seyircileri ve dolce&gabbana kreasyonundan bir parçayı üstünde taşıyan sunucu tarafından topa tutuldu. evdeki bavul açtırılmaya çalışıldı - ki bu bavul bir delil niteliğindeydi. bence bu programlara kesinlikle ceza kesilmeli. ama insan yine de aile bireylerine para ödenmiş olabileceği gerçeğini de göz ardı edemiyor maalesef.