game of thrones

sonunda bitti ve dünya dizi tarihinin en toksik izleyici grubu tarihe karıştı. o kadar toksik bir gruptur ki got izlemeyen herkesi dışlarlar ve izlemeye zorlarlar, adeta bir mahalle baskısı yaratırlar. diziyi öve öve bitiremezler. spoiler vermek için birbirleriyle yarışırlar. diziyi aklınıza gelebilecek her yerde konuşurlar, izlemeseniz bile diziyi ezbere bilirsiniz. çoğu popüler olduğu için muhabbetlere uzak kalmamak amacıyla başlamıştır. cinsel ihtiyaçlarını gidermek için izleyenler var hele evlerden ırak.

sıradan bir got izleyicisinden duyabileceğiniz replikler şu şekilde:
-dünyanın en iyisi dizisi abii vala bak
-jon snow çok yakışıklı yhaaa
-khaleesi, ejderyalar falaan uçuyolar
 spoiler!
dizinin finalini beğenmemenize hiç şaşırmadım, sonuçta toksiksiniz.
sürekli got 'un son sezonundan şikayet ettiğinizi görüyorum.
bir dizi sizi her saniyesiyle şaşırtmak zorunda değil bence. onlarca bölüm zevk aldığınız dizide karakterlerin dingin bir şekilde sonları anlatılabilir.
geliştirilen karakterlerden siz çok şey bekliyorsunuz.
büyük beklentilere girmek yerine çok coşkun bir şekilde ilerlemiş karakterlerin gayet basit ve ya ana dönüşebildiğini görüp buna da şaşırabilirdiniz.
ama yapmıyorsunuz.
siz zevk almak için değil, boş boş eleştirmek için izliyorsunuz.
daha iyisini yapacağını düşünenler lütfen yapsınlar biz de gururla izleyelim.
o insanlar öyle ya da böyle bizi bir şekilde şaşırttılar.
açık aramak için bakarsanız bulursunuz.
hayattan zevk almayı öğrenmenizin zamanı geldi bence.
gayet insanı şaşırtabilecek ve naif bir bitişti.
imdb puanı epey abartılmış olmalı ki son bir kaç bölüm dışında ha savaş çıktı ha olay çıkacak derken sıkıntıdan patlaya patlaya izlersiniz. gidin gladyatör izleyin üstüne braveheart çakın, bir de yüzük kardeşliği üçlemesi yapın, sevgilinizi koynunuza alın kahvenizi yudumlayın oh. puanım 3.
gelmiş geçmiş en iyi dizi. her bir karakter sanki baş rolde.
son bolumu ile sasirtmaktan cok yapilan aptalliklar ile sinirlendiren dizi.
ne bekliyosun, bitirsene olayi salak.
sırf mantık hataları yüzünden değil iki kule'deki savaş sahnesi, narnia günlükleri* savaş sahnesinin yakınından geçemeyecek 8.sezon 3.bölümüyle bana büyük hayal kırıklığı yaşatan dizi. şok olmayı beklerken şok oldum ama kötü anlamda. umarım soru işaretlerini bölümden sonra yayınladıkları videolar üzerinden değil de direkt kalan 3 bölümde kapatırlar. çünkü izlediğim şeyi anlamak istiyorum. merak ettiklerimi yapımcılardan değil örneğin bran'in ağzından duymak istiyorum. çünkü bu bir anlatım. sen bir yapımcı bir senarist olarak bunu açıkladıktan sonra ortaya koyduğun şeyin hiçbir anlamı kalmıyor.
 spoiler!
d&d'nin önüne bilgisayar koysak değil age of empires mayın tarlası bile oynayamayacaklarını çok güzel gördük bu bölüm. potansiyeli bu kadar yüksek olan bir bölümü çok yaratıcılık ve bütçe gerektirmeden mükemmel yapabilmek varken ufacık hatalar yüzünden böyle piç etmek diziye kesinlikle yakışmadı. dizinin konusu ve adı taht oyunları olabilir ama sloganı da winter is coming. söylenecek çok şey var ama yemin ederim ki iki gündür bıktım. bu bölümü beğenen, asoiaf evreni hakkında hiçbir bilgisi olmayan fanlar yüzünden bu dizi bu halde. bölüme tapanlar diriliş ertuğrul izlese daha iyi olur bence. ayrıca kimsenin arya ile ilgili bir sıkıntısı yok bence. sıkıntı arya'nın o kadar kolay bir şekilde nk'ya ulaşması. bu sahne daha farklı olabilirdi. en basitinden mesela jamie, jon, brienne gelse tanrı korusuna ve ww'lere dalsalar. o an nk'nın dikkati dağılsa ve bran'e yönelse. sonra arya çıksa ortaya yine aynı hareketi yapsa daha güzel olmaz mıydı? eminim kimse bu kadar eleştirmezdi. düşündükçe sinir olmamak elde değil. ben bölümün kötü başladığını da düşünmüyorum. bir yere kadar cidden ne oluyoruz dedim. ama dediğim gibi bazı ufak eksiklikler bölümün tamamına mal oldu. hatta dizinin tamamına. azor ahai veya vadedilmiş prens/prenses mevzusuna, bran'e, mucize kurtuluşlara çıldırmamak için girmiyorum bile. birçok karakteri aptal durumuna soktular. bu mantıkla zaten cersei bu gerizekalıların alayının ağzına sıçar iki bölüm sonra.

edit: bütün bölüm size mantıklı geldi de benim narnia günlükleri örneğime mi takıldınız gerçekten*? banane canım. siz disney filmi izlemek istiyorsanız banane.
kim ne derse desin. nefes kesici bir bölümle devam eden dizi. 80 dakika boyunca nefes aldırmadı. herkesin eleştirdiği sahneler bile efsane geldi bana. yani ya herkes gözünde çok büyütmüş imkansızı istiyor yada beğenmeme, kendilerini "cool" hissetiriyor.
starkların mutlu olduğu bir son got gibi bir dizi için düşünülemez.dizinin gidişatına göre olması gereken final şöyle olmalıydı. büyük bir savas sonrası denerys tahta geçer cercei sevdiceği jamie ile birlikte kaçmayı başarır.artık cercei yi aratmayan danny psikopata bağladığı için kendinsine ihanet edeceğini düşündüğü sansa ve jon snow un kellesini uçurtur.bunu gören arya ilk fırsatta khaalesi ye suikast düzenler.iron throne üstünde otururken onu öldürüp kaçar ve son hedefi cercei nin peşine düşer.başka aday kalmadığı için bran stark yine kral olur.arya cerceiyi kaçarken yakalayıp öldürür ve sonrasında batıya doğru yelken açar.