gay ilişkilerinin sevgili olmakla sınırlı kalması

kadın erkek ilişkilerinde sevgili olmak gelip geciciyken, zamanla karı/koca çocuğunun annesi/babası diye ilerlerken gay ilişkilerde her halükarda sevgili olarak kalıyorsun. aşkından mecnun olsan da, beraber bir ömür gecirsen de yine sevgilisiniz. araya en ufak bi mesafe girdi mi iki yabancı oluyorsunuz.
ülkede evlilik eşitliği yasallaşmadığı sürece yaşanacak durum. gerçi aşk, sevgi, saygı bittiğinde de inat edip hayatı zehir etmeye gerek de yok.
anam kalsın, bari sevgili olalım da orada kalsın kalacaksa. onu da bulamıyoruz ki. öte yandan türkiye gibi ülkelerde var olan bir gerçeklik bu. bana çocuk yapma, evlat edinme, evlenme hakkı vermezsen sevgili olmaktan ileri gidemem doğal olarak.. eşcinsellikten kaynaklanan bir durum yok yani.
iki erkek egosunun karşılıklı olarak çatıştığı akıldan çıkartılmamalı bence. haliyle eşcinsel ilişkilerde sevgili aşamasından daha ötesine geçişte toplumsal anlamda daha az baskı görülüyor. ve kişiler kendi özgürlük alanlarına fazla düşkün.

gerçi becerebilen her türlü durumda beceriyor sevgiliden fazla olmayı.

ve sevgililiği aşmayı da çoluk çocuk sahibi olmak olarak yorumlamayın bence. eşcinsellerin birgün üremeyi başaramayacağını da söyleyemeyiz, sonuçta millet deneyip duruyor.