gelin evi

utanmasalar "ilk gerdek gecemde kocişime bunu giymiştim ihihi" diyecek gelinleri barındıran program.
öff bu programa bayılıyorum. haha, geçen denk geldiğim bir bölümde damadın eşi hakkında söylediği şeyi aktarayım: "onu ilk gördüğüm anda bende bir kıpırdanma başladı." agdjfjshajdkd biliyorum fesatım ama şu programdaki vıcık vıcık, samimiyetsiz ortamı izlemek zevkli gerçekten. 15 günlük evli olan, evlerinin heryerine kocişiyle isimlerini, fotoğraflarını koyan, hep tek tip ev şekline sadık olan, kollarını ve gerdanlarını altınlara bulayan zevksiz gelinler ve bütün gün kös kös oturup aptalca eleştirilerde bulunan ve ev sahibi biraz itiraz ettiğinde "ay hiç misafirperver diğıll," triplerine giren misafir gelinler, allah sizin belanızı versin emi. tek eksisi gelinlerin tiyatral yeteneklerinin genelde az olması. odun gibiler yani. yemekteyiz mesela bu konuda çok iyiydi.

en sevdiğim kısımlar da kına ve düğünlerin izlendiği, fotoğraf albümlerine bakıldığı, eşlerle tanışma hikayelerinin anlatıldığı yerler...

bazen diyorum ben de bu yarışmaya katılsam nasıl olurdu acaba. "ilk hornet'te karşılaştık işte o gece baya bi küskü yemiştim kihkihkih, o an dedim ki 'ben bununla evlenmeliyim'.."
hehe.

neyse, özenilecek hayatlar değil kesinlikle. böyle adetlere, hayatlara sahip olmayacağım bir cinsel yönelime, zihin yapısına sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. yatağımızda sarılarak uyuyacağımız birine denk gelmekte şansımız, toplumun onayladığı ilişkiler yaşama olanağımız az ama değer be. öhü.