gökhan türkmen

ağız dalında sinan akçıl?la başabaş gider.
şimdi gödüm de fenerbahçeli volkanla üçlü oldular tamam
ilk çıktığı zamanlar ( en azından benim kendisine ilk denk geldiğim) böyle romantik şarkıların prensi tadında, piyasadaki benzeri şarkıcılar gibiydi. sonra sanırım ultra romantik şarkılar yapmaya ve bir imaj çalışmasına girişti: traşlanmış saçlar, uzun sakal, bi boho kıyafetler baya bi homeless hipster görünümünde. ama eline gitar almış aşk şarkıları söylüyor, epet ilgincime gitmişti. sanırım bi de vücut kasmış, iyice dövme kas odaklı kliplere de geçiş yapmış. kendisini dinlemiyorum ama denk geldiğim, dinleyenlerden gördüğüm kadarıyla görüntüsünün epey zıttı bir müzik yapmakta, bayağı şaşırtıcı.
hiç tarzım olmamasına rağmen "sen istanbul'sun" parçasını tekrara aldım. *
sanatına haşa laf edemem.

fakat tiptir, giyimdir tövbe bismillah sanki jorgensen ama değil (jorgensen öyle mi yazılıyordu, çok pardon).

sonra bizim anadolunun yağız delikanlıları da gökhan türkmen gibi olacağım deyip zorluyorlar.

ulan siz gutnukson musunuz, finli manken misiniz, babanız irlandalı ananız mişıgın ahalisinden mi? bak sinir bastı hey allahım ya.
gerçek adı türkhan gökmen olan sanatçı
harun kolçak'ın çeyrek asır albümündeki düetlerde ses rengi harun'a en çok uyum sağlayan şarkıcı gökhan türkmen bence. klibi de yayınlanmış.

bayağı bunu düşünüp osbir çeken bir adam tanıyorum. allah kahretmesin bana niye bunları anlatıyorlar ya^^
90lar delisi bir manyak olarak 2000lerin müziğine adapte olmakta zorlansam da, etraf kenan doğulu çakmalarıyla doluyken özgünlüğü, ses rengi ve şarkılarıyla sıyrılan şarkıcı. evlendi, bebeği oldu, müziğe (bkz: yaşar)'ın divane şarkısını söyleyerek başladığını söylemesiyle de ayrıca kalbimi kazanmıştır.
çok itici ve kaba duruyor bu adam yahu.
romantik bir nargileci havası var. kaba saba bir suratın altında nazik bir ruh gizli sanki. imajı vs. hoşuma gitmiyor, müzik tarzını da beğenmem fakat sen istanbul'sun, çatı katı ve öyle güzel ki şarkılarını dinlerim -sadece-, yalan yok.
  • /
  • 2