harun kolçak

barda bir queen edasıyla etrafındaki nedimeleriyle cirit atarken rastlayabileceğimiz ablamız.
söylediği şarkılara bayılıyorum (buda bi gerçek)
sezen aksu vokalist okulu mezunlarından olan müzisyen. gir kanıma şarkısıyla girmiştir müzik piyasasına.
her çıktığı programda yerli yersiz felsefe yapan şarkıcı. her sene öğrendiği öğretileri paylaşmazsa çatlar.
almanya'da eşcinsel evililik yapan sanatçı. gerçi daha cok neden kilisede yaptı diye eleştirilmişti camide mi yapsaymış.
kendi şarkılarından ziyade düetlerine aşık eden müzisyen...

bendeniz - elimde değil
aşkın nur yengi - bile bile
betül demir - kaçtım
bendeniz - biri var
bendeniz - sev biraz
güzel şarkıları var bu adamın,ama nankör biraz en iyi işlerini bendenizle yaparken hep kendini ön planda tutmaya çalışması ve bendenizi küçük düşürücü tavırlarda bulunması kaybettiriyor.
nazarımda gideri olan adam.
1955 doğumlu reenkarnasyon ve mistisizm ile ilgilenen eski popçu. kendi tabiriyle dünya vatandaşı; dünya insanı.
http://twitter.com/kolcakharun
eski albümlerindeki şarkılar o kadar güzeldir ki; son yıllarda bahsi müziği hariç her alanda edilen bu adam mı söylemiş bu şarkıları diyorsunuz. düetleri zaten efsanedir. sevilsin sevilmesin türk müziğinde çok farklı bir sestir; birbirine benzeyen o kadar ses arasında sunduğu değişik tattan ben memnunum.
gir kanıma isimli şarkısındaki dansı efsane olan şarkıcı.
bir donem erkin korayin yeralti dortlusu adli saykodelik topluluğunda bass gitar kadrosunda görülen, benim diyecek bass gitarcıyi tukurugunde boğacak kallavi müzisyen.
an itibariyle ayı radyo da şarkısı çalan ve ne tuhaf şarkıları varmış ya bu adamın dedirten şahıs. bir diğeri ise gir kanıma idi.
bazı hareketleri itici geliyor bu adamın..
sanırım artık sesinin kullanım ömrü tamamlanmıştır. az önce disko kralında sergilediği ben ölmeden önce performansından sonra karar verdim buna. artık söylemesin sadece çalsın...
siyah göz makyajı, sarı saç ve sakallarına gayet yakışmış.
dans figürlerini gösterirken belini oynatma hareketi esnasında, muhteşem bir göbek yapmış olduğu gözümüzden kaçmadı. "ayılar" grubunun bir parçası olur belki ilerleyen yıllarda. keyifli adam.
twitterda ayı sözlüğü takibe almasıyla mutlu etmiştir.
çok gelgitli duygular yaşıyorum bu adama karşı, bir gün seviyorum bir gün çok itici buluyorum bugün sevdiğim günlerden. yeni albümü ile beni benden almış, emelden dinlerken vurulduğum vurgun parçasını yeni albümüne alarak beni mutlu eden sanatçı. ayrıca komple müzisyen...
  • /
  • 4