her mahallede bulunan tipler

sokak arasında top oynayan çocukların topunu alıp,orjinalini ilhan mansızın 2002 dünya kupasında roberto carlosa yaptığı hareketi yapamayan tiplerdir.
kamyoneti ile patates, soğan vs. satan seyyar satıcılar.
eskiciye ısrarla "eskijiiiie" diyen eskici abiler.
gözleri felfecir namus kumkumaları.
siyah takım elbiseli, kösele ayakkabılı beyaz çoraplı, pantolonu ayak bileklerinden az yukarda, çorabıyla uyumlu olduğunu düşünerek bu gün onu kullanmayı tercih ettiği beyaz tesbihli abilerdir. küçük çocukların topu ona doğru geldiğinde topa gelişine vuran, topun sahibi çocuğun yanında geçerkende çocuğun başını okşayan abiler.
gizli gay, ama haberiniz yok, uyuyun siz daha. evet
güzel türkiyemin her güzide mahallesinde bulunan yumurcak çocukların oyunlarından rahatsız olan aksi teyze amca.
her cinsten ve yaştan mahallenin muhtarları
genelde en üst katta oturup mahalleyi dikizleyen ablalar. artık camda durmaktan dirsekleri kararmıştır. yaz kış fark etmez o kadar koca bir yüreği vardır ki soğuk olsa bile o camdadır. yarın çaya gideceği komuşusuna anlatacak yeni şeyler bulmalıdır. cümleye ‘gıııı’ diye girip ‘haberin var mı?’ diye devam edecektir. komşusunu kısa süreli heycanlandırıp sonra yapıştırıvercektir dedikoduları. mutlaka bir binadan biri geç saatte çıkmış, biri ambulansla gitmiş, biri kocasıyla bağırışmıştır.
not: eğer bu ablalar size hal hatır soruyorsa laf almaya çalışıyordur. hemen kaçın arkadaşlar sakın.
bence bunlar istanbul'un her mahallesinde olan tipler (gazi ve yıldırım mahallesini ayıralım. yaşadık biliyoruz) keseceği koyunu milllete göstere göstere mahallenin ortasında kesen amcalar, gecenin bir körü son ses pop müzik açıp gezen ergenler gerçi genelde bunlar başka mahallenin çocuğudur ya neyse.
booooozaaaaaaaa diye bağıran bir bozacı evet hala var. bir tane çenesi düşük teyze herşeye burnunu sokan. top oynayan çocuklara bağıran bir amca. ve ben.
bütün gün dükkanının önünde oturup eğilerek yoldan geçen kızların etek altını gözetlemeye çalışan sapık esnaf.
topu bahçesine kaçınca topumuzu kesmekle tehdit eden zeynep teyzeler. teyzelerimiz.