hollywood un çirkin erkekleri yakışıklı diye kakalama trendi

* *

hepimizin kanayan yarası biliyorum. bu başlığı açarak bu konuda biraz farkındalık yaratıp kitleleri arkamdan sürüklemeyi umuyorum.

aslında hollywood'un hep yaptığı bir şeydi ama şu son dönemlerde iyice bokunu çıkarttılar. biz ki brad pitt gibi baby face leri görerek büyümüş bir nesiliz, biz ki george clooney'nin çüküsüyle fantazilerini süslemiş bir nesiliz, biz ki ben affleck'in kusursuz çene çizgisini beynimize kazımış bir nesiliz. anladım yakışıklılık göreceli bir kavramdır falan ama yapmayın allah aşkına, mesela etrafta keanu reeves diye dolaşan bir zibidi var ki, bu adamda kim star ışığı görmüş de baş rol vermiş diye düşünürüm hep. ama beni daha çok şaşırtan bu adamın yakışıklı ya da çekici olduğunu iddia eden kitle. bir de johnny depp var mesela. ulan bu adama sümüğümü bile sürmem yeminle.

hayır, çirkin aktörlere rol verilmesin kampanyası yapmıyorum, sadece anlamıyorum insanların güzellik/yakışıklılık normları nasıl bu kadar hızlı bir şekilde evrim geçirebilir? evet geçmişte de nicholas cage gibi al pacino gibi yakışıklı olmayan adamlar vardı başrollerde, ama insanlar bu adamları çekici veya karizmatik bulurlardı, yakışıklı değil. şimdi ise hollywood bu sümüklüleri yakışıklı diye paketleyip satıyor millet de deli gibi tüketiyor bunları.
bir de hakkaten yakışıklı olduklarına kendilerini inandırmışlar. bak sinirlendim yine.
her insanın zevki farklıdır. kimine çirkin kimine tatlı kimine mide bulandırıcı.